Zobacz klasyfikację strzelców Ligi Mistrzów. Piękny widok

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Pedro Salado/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski nie mógł sobie wyobrazić lepszego początku fazy grupowej Ligi Mistrzów. 33-latek dwa razy trafił do siatki i po środowych spotkaniach jest liderem klasyfikacji strzelców.

Rywalizacja Barcelony z Bayernem Monachium zapowiadała się interesująco. Mistrzowie Niemiec od pierwszego gwizdka byli jednak stroną przeważającą. W 34. minucie strzelanie rozpoczął Thomas Mueller.

Druga połowa należała już do Roberta Lewandowskiego. Po uderzeniu Jamala Musiali piłka wylądowała pod nogami kadrowicza, który po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców.

Podobna sytuacja miała miejsce w 85. minucie. Tym razem Serge Gnabry trafił w słupek, następnie Lewandowski dopadł do piłki, zwiódł Gerarda Pique i ustalił wynik na 3:0 dla Bayernu. Na tę chwilę reprezentant Polski jest liderem klasyfikacji.

Mecz Young Boys BSC - Manchester United był wyjątkowy dla Cristiano Ronaldo. Portugalczyk rozegrał 177. mecz w Lidze Mistrzów i zrównał się z Ikerem Casillasem. Ronaldo na początku spotkania znalazł drogę do siatki, ale w ostatecznym rozrachunku "Czerwone Diabły" przegrały 1:2.

Romelu Lukaku stanął na wysokości zadania. Snajper londyńskiej Chelsea zdobył decydującą bramkę w 69. minucie spotkania z Zenitem Sankt Petersburg (1:0). Trudno wyobrazić sobie ofensywę "The Blues" bez doświadczonego Belga.