Raków tuż za podium. Zobacz tabelę PKO Ekstraklasy

Dzięki wygranej z Legią Warszawa na piąte miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy awansował zespół Rakowa Częstochowa. Coraz gorzej wygląda natomiast sytuacja Warty Poznań, która notuje serię sześciu kolejnych spotkań bez zwycięstwa.

Tomasz Galiński
Maik Nawrocki i Sebastian Musiolik PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Maik Nawrocki i Sebastian Musiolik
Hit 9. kolejki PKO Ekstraklasy miał miejsce w Warszawie. Raków Częstochowa pokazał klasę i wygrał z Legią 3:2. Dwa gole dla zespołu prowadzonego przez Marka Papszuna strzelił Ivi Lopez. Hiszpan najpierw wykorzystał rzut karny, a w drugiej połowie popisał się pięknym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego.

To pierwsza przegrana Legii na własnym stadionie w trwających rozgrywkach. Mistrzowie Polski mają w dorobku dziewięć punktów i zajmują 14. miejsce w tabeli. Nie można jednak zapomnieć, że Legia ma jeszcze do rozegrania dwa spotkania zaległe.

Wcześniej ważne zwycięstwo odniosła Stal Mielec. Trzy punkty zapewnił jej strzałem z rzutu karnego Grzegorz Tomasiewicz oraz kilka świetnych interwencji Rafała Strączka.

O ile mielczanie odbili się od dna, o tyle w dalszym ciągu w kryzysie pozostaje Warta Poznań. Mimo iż podopieczni Piotra Tworka stworzyli sobie mnóstwo sytuacji w spotkaniu z Zagłębiem Lubin, to byli bardzo nieskuteczni - zmarnowali rzut karny i parę znakomitych okazji, szczególnie w drugiej połowie. Goście natomiast byli pragmatyczni, wyrachowani. Co mieli, to strzelili. Mieli też znakomicie dysponowanego Dominika Hładuna.

Wyniki niedzielnych meczów 9. kolejki PKO Ekstraklasy:

Stal Mielec - Radomiak Radom 1:0 (1:0)
1:0 Grzegorz Tomasiewicz (k.) 45+2'

Warta Poznań - KGHM Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)
0:1 Tomas Zajic 45+1'
0:2 Patryk Szysz 66'

Legia Warszawa - Raków Częstochowa 2:3 (1:1) 0:1 Ivi Lopez (k.) 29' 1:1 Mahir Emreli 33' 1:2 Fran Tudor 53' 1:3 Ivi Lopez 57' 2:3 Ihor Charatin 70'

18 Górnik Łęczna 12 1 3 8 10:30 6

Dariusz Banasik zbulwersowany. "Piłkarze Stali kradli czas"
Zaskakujące słowa trenera Warty Poznań. "Nie mamy punktów, ale być może wygraliśmy coś więcej"