Znakomita praca Piotra Zielińskiego. Polski obrońca dał się ograć [WIDEO]

W 6. kolejce Serie A Piotr Zieliński poprawił swoje statystyki. Pomocnik wystawił piłkę Victorowi Osimhenowi, który pokonał bramkarza Cagliari Calcio.

Rafał Szymański
asysta Piotra Zielińskiego Twitter / Na zdjęciu: asysta Piotra Zielińskiego
To był kolejny już "polski" mecz w lidze włoskiej. SSC Napoli Piotr Zielińskiego grało na Stadio Diego Armando Maradona z Cagliari Calcio, z którym związany jest Sebastian Walukiewicz.

Zawodnicy Luciano Spallettiego potrzebowali tylko 11 minut, by zdobyć bramkę. W roli głównej wystąpił Zieliński. Kadrowicz dynamicznie wbiegł w pole karne gości, po chwili precyzyjnie podał do Victora Osimhena. Nigeryjczyk wyprzedził Walukiewicza i nie dał szans Alessio Cragno na skuteczną interwencję. W tej sytuacji obrońca mógł zachować się nieco lepiej.

W 57. minucie dogodnej okazji nie zmarnował Lorenzo Insigne. Filar SSC Napoli ustawił sobie piłkę na 11. metrze, znalazł drogę do siatki i ostatecznie miejscowi wygrali 2:0. Podopieczni Spallettiego wciąż prowadzą w ligowej tabeli.

Co ciekawe, była to dopiero pierwsza asysta Zielińskiego w bieżącym sezonie Serie A. Środkowy pomocnik wcześniej zagrał w pięciu spotkaniach ligowych i strzelił jednego gola. Zgodnie z przewidywaniami, 27-latek został powołany na nadchodzące mecze reprezentacji Polski. Walukiewicz pojedzie na zgrupowanie kadry do lat 21.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)