Klub Michała Karbownika odjeżdża w grupie Ligi Europy

Drugie zwycięstwo Olympiakosu Pireus w fazie grupowej Ligi Europy. Tym razem bez Michała Karbownika rozprawił się 3:0 z Fenerbahce Stambuł. Na ławce rezerwowych pozostał również Radosław Majecki, a AS Monaco podzieliło się punktami.

piłkarze Olympiakos Pireus Getty Images / Sebnem Coskun/Anadolu Agency / Na zdjęciu: piłkarze Olympiakos Pireus
Olympiakos przystąpił do starcia z Fenerbahce bez Michała Karbownika w składzie. W 6. minucie drużyna z Pireusu utemperowała kibiców w Stambule golem na 1:0 Tiquinho Soaresa. Zakończył on szybki atak miękką podcinką ponad bramkarzem. Później Olympiakos potrafił rozsądnie zarządzać wynikiem i nie pozwalał rozdrażnionym gospodarzom na odpowiedź. Druga połowa należała do Georgiosa Masourasa, którego dublet powiększył prowadzenie greckiego zespołu na 3:0.

AS Monaco wybrało się po drugi komplet punktów w rozgrywkach do San Sebastian. Konfrontacja z Realem Sociedad zapowiadała się trudniej niż poprzedni mecz ze Sturmem Graz. W bramce zespołu Niko Kovaca gra niezmiennie Alexander Nuebel, a Radosław Majecki był na ławce rezerwowych. Monaco zdobyło prowadzenie po nieco ponad kwadransie strzałem Axela Disasiego, który wykorzystał dogranie z rzutu rożnego. Real doprowadził do remisu 1:1 po przerwie.

Inny przedstawiciel Ligue 1 powalczył na swoim terenie. Olympique Lyon zmierzył się z Broendby IF i zamierzał pójść za ciosem po zwycięstwie z Rangers FC w Glasgow. Duńska drużyna broniła zdyscyplinowanie, a brak gola wyprowadzał z równowagi zawodników z Lyonu. Worek z bramkami został rozwiązany po godzinie. Olympique finiszował energicznie i po dwóch golach Karla Toko Ekambiego i jednym Houssema Aouara zrobiło się 3:0.

2. kolejka fazy grupowej:

Grupa A:

Sparta Praga - Rangers FC 1:0 (1:0)
1:0 - David Hancko 26'

Olympique Lyon - Broendby IF 3:0 (0:0) 1:0 - Karl Toko Ekambi 64' 2:0 - Karl Toko Ekambi 71' 3:0 - Houssem Aouar 86'

1:4 - Yorbe Vertessen 78'

Real Sociedad - AS Monaco 1:1 (0:1) 0:1 - Axel Disasi 16' 1:1 - Mikel Merino 53'

Liga Europy, gr. B 2021/2022

1 AS Monaco 6 3 3 0 7:4 12
2 Real Sociedad 6 2 3 1 9:6 9
3 PSV Eindhoven 6 2 2 2 9:8 8
4 Sturm Graz 6 0 2 4 3:10 2

Grupa C:

Legia Warszawa - Leicester City 1:0 (1:0)
1:0 - Mahir Emreli 31'

SSC Napoli - Spartak Moskwa 2:3 (1:0) 1:0 - Eljif Elmas 1' 1:1 - Quincy Promes 55' 1:2 - Michaił Ignatiow 80' 1:3 - Quincy Promes 89' 2:3 - Victor Osimhen 90'

Liga Europy, gr. C 2021/2022

1 SSC Napoli 6 3 1 2 15:10 10
2 Spartak Moskwa 6 3 1 2 10:9 10
3 Leicester City 6 2 2 2 12:11 8
4 Legia Warszawa 6 2 0 4 4:11 6

Grupa D:

Fenerbahce Stambuł - Olympiakos Pireus 0:3 (0:1)
0:1 - Tiquinho Soares 6'
0:2 - Georgios Masouras 63'
0:3 - Georgios Masouras 68'

Royal Antwerp FC - Eintracht Frankfurt 0:1 (0:0) 0:1 - Goncalo Paciencia (k.) 90'