Fantastyczny gol Lewandowskiego. 10 powtórek to za mało

Robert Lewandowski znów zachował się jak piłkarski profesor! Polak ustrzelił dublet, a jego pierwszy gol będzie kandydował do miana jednego z najładniejszych w tej kolejce Bundesligi. Zobacz oba trafienia napastnika Bayernu Monachium.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Przepiękny gol Lewandowskiego w meczu Bayer Leverkusen - Bayern Monachium Twitter / twitter.com/viaplaysportpl / Przepiękny gol Lewandowskiego w meczu Bayer Leverkusen - Bayern Monachium
Robert Lewandowski nie trafił do siatki w dwóch kolejnych meczach Bundesligi, co nie przydarzyło mu się od blisko dwóch lat! Polski napastnik serię przełamał w najlepszy możliwy sposób. W hicie kolejki już w 3. minucie pokonał bramkarza Bayeru 04 Leverkusen. I to w jaki sposób!

"Lewy" popisał się kapitalnym instynktem i po zagraniu Dayota Upamecano strzelił do siatki piętką! Golkiper mógł tylko bezradnie patrzeć, jak piłka ląduje w jego bramce (zobacz niżej).

To nie był jednak koniec popisów Lewandowskiego. Jeszcze w pierwszej połowie kapitan reprezentacji Polski podwyższył wynik na 2:0. Król strzelców ostatniego sezonu wykończył skutecznie świetny rajd Alphonso Daviesa.

Ostatecznie Lewandowski mecz zakończył z dwoma bramkami, a Bayern już na przerwę schodził do szatni przy stanie 5:0. Kolejne gole dołożyli Thomas Mueller i Serge Gnabry (dublet).

Trener Julian Nagelsmann w drugiej połowie dał już odpocząć swoim największym gwiazdom, a Lewandowskiego w 64. minucie zmienił Jamal Musiala.