Zwycięstwo Tottenhamu Hotspur w cieniu dramatu

Tottenham Hotspur pokonał 3:2 Newcastle United w 8. kolejce Premier League. Kibice na długo zapamiętają ten mecz ze względu na wydarzenia na trybunach St James' Park.

Rafał Szymański
piłkarze Tottenhamu Hotspur PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: piłkarze Tottenhamu Hotspur
Gospodarze zdecydowanie lepiej rozpoczęli mecz. Podopieczni Bruce'a rozpracowali defensywę Tottenhamu Hotspur już w 2. minucie. Z prawej strony celnie dośrodkował Javier Manquillo, a następnie Callum Wilson "szczupakiem" sfinalizował całą akcję. Radość kibiców "Srok" nie trwała długo.

Kwadrans po tej sytuacji londyńczycy doprowadzili do remisu. Sergio Reguilon rozegrał akcję z Tanguyem Ndombele. Francuski pomocnik doskonale przymierzył zza pola karnego i piłka była poza zasięgiem Karla Darlowa.

Harry Kane zaznaczył swoją obecność na boisku w 23. minucie. Pierre-Emile Hoejbjerg wypuścił podaniem reprezentanta Anglii, a ten przelobował bramkarza Newcastle United. Kane był na granicy spalonego, sędzia Andre Marriner uznał tego gola po konsultacji z VAR.

W 38. minucie Sergio Reguilon dostrzegł, że jeden z fanów zasłabł na trybunach. Sytuacja wyglądała dramatycznie, sędzia musiał zarządzić przerwę. Klubowi lekarze udali się na trybuny z defibrylatorem i reanimowali kibica. Newcastle zakomunikowało, że jego stan jest stabilny.

Zawodnicy wrócili na boisko po kilku minutach i dokończyli pierwszą połowę. W samej końcówce Heung-Min Son podwyższył rezultat na 3:1 po asyście Kane'a.

Miejscowi kończyli mecz w osłabieniu, Jonjo Shelvey wyleciał z boiska za dwie żółte kartki. W 89. minucie Eric Dier skierował piłkę do własnej bramki. Obrońca "Kogutów" niefortunnie interweniował po dograniu z rzutu wolnego.

W ostatecznym rozrachunku Tottenham zgarnął komplet punktów i zajmuje obecnie piąte miejsce w Premier League. To był pierwszy mecz Newcastle za kadencji nowych właścicieli. W ostatnich dniach mówiło się, że wynik może zadecydować o przyszłości menadżera Steve'a Bruce'a.

Newcastle United - Tottenham Hotspur 2:3 (1:3) 1:0 - Callum Wilson 2' 1:1 - Tanguy Ndombele 17' 1:2 - Harry Kane 23' 1:3 - Heung-Min Son 45+3' 2:3 - Eric Dier (s.) 89'