Lech powiększa przewagę, Górnik ugrzązł na dnie. Zobacz tabelę PKO Ekstraklasy

Piątek w PKO Ekstraklasie należał do gospodarzy. Zarówno Radomiak Radom bez problemów ograł Górnika Łęczna, jak i Lech Poznań dość spokojnie ograł beznadziejną na wyjazdach Wisłę Płock. Jak kształtuje się tabela rozgrywek?

Tomasz Galiński
Dani Ramirez i Dawid Kocyła PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Dani Ramirez i Dawid Kocyła
Zespół Lecha Poznań kontynuuje marsz w stronę mistrzostwa Polski. W piątkowy wieczór Kolejorz efektownie wygrał z Wisłą Płock 4:1. Dla gości była to siódma przegrana w siódmym wyjazdowym meczu w tym sezonie.

Wprawdzie do przerwy był remis, ale po przerwie Lech wszedł na takie obroty, że Wisła nie była w stanie nadążyć. Dzięki tej wygranej drużyna Macieja Skorży powiększyła przewagę w tabeli nad drugą Lechią Gdańsk do pięciu punktów.

Najpierw jednak odbył się mecz w Radomiu, gdzie Radomiak walczył o dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie. Rywalem był pogrążony w kryzysie Górnik Łęczna i... cóż, goście nie postawili poprzeczki zbyt wysoko. Po godzinie gry było już 3:0 dla miejscowych, a honor ekipy z Lubelszczyzny uratował w końcówce Damian Gąska.

Sytuacja Górnika w tabeli PKO Ekstraklasy jest nie do pozazdroszczenia. Łęcznianie są na ostatnim miejscu, odnieśli tylko jedno zwycięstwo na przestrzeni jedenastu kolejek, a przy tym stracili aż 27 goli.

Wyniki piątkowych meczów 12. kolejki PKO Ekstraklasy:

Radomiak Radom - Górnik Łęczna 3:1 (2:0)
1:0 Karol Angielski 25'
2:0 Maurides 37'
3:0 Luis Machado 61'
3:1 Damian Gąska 82'

Lech Poznań - Wisła Płock 4:1 (1:1) 1:0 Bartosz Salamon 14' 1:1 Dusan Lagator 16' 2:1 Radosław Murawski 53' 3:1 Jakub Kamiński 77' 4:1 Joao Amaral 88'