Jeden gol wystarczył. Strefa spadkowa została za nimi

La Liga nabiera tempa. Od wtorku do środy rozgrywana będzie 11. kolejka. Po ważne trzy punkty sięgnęło plasujące się do tej pory w strefie spadkowej Deportivo Alaves, które 1:0 ograło Elche.

Michał Piegza
mecz Deportivo Alaves - Atletico PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz Deportivo Alaves - Atletico
Tylko jedna bramka padła w pierwszym meczu 11. kolejki La Ligi. Deportivo Alaves od początku sezonu ma problemy z wygrywaniem. Elche także, ale ten zespół był wyżej w lidze dzięki czterem remisom.

W bezpośrednim starciu padł tylko jeden gol. Dwie minuty po przerwie Mamadou Loum Ndiaye doszedł do piłki w polu karnym i uderzył nie do obrony.

Goście mogli wyrównać dziewięć minut przed końcem. Wówczas Guido Carillo po dograniu z rzutu wolnego wbił piłkę do siatki. Radość graczy Elche  nie trwała zbyt długo. Po analizie VAR sędzia anulował trafienie.

La Liga:

Deportivo Alaves - Elche CF 1:0 (0:0)
1:0 - Mamadou Loum Ndiaye 47'

Espanyol Barcelona - Athletic Bilbao 1:1 (1:0)
1:0 - de Tomas (k.) 33'
1:1 - Williams 52'

Cadiz CF - Villarreal CF 3:3 (2:1) 0:1 - Lozano 14' 1:1 - Torres 43' 1:2 - Lozano 45+1' 1:3 - Lozano 52' 2:3 - Dia 80' 3:3 - Danjuma 90+5'