Nie tylko Sergio Aguero. FC Barcelona traci kluczowego gracza

Pech nie opuszcza drużyny z Camp Nou. Klub oficjalnie potwierdził, że Gerard Pique doznał kontuzji, która wykluczy go z udziału w najbliższym meczu Ligi Mistrzów.

Rafał Szymański
Gerard Pique Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: Gerard Pique
FC Barcelona zawiodła w trenerskim debiucie Sergiego Barjuana. W 12. kolejce Primera Division Katalończycy podzielili się punktami z Deportivo Alaves (1:1), a jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Memphis Depay.

Do niebezpieczniej sytuacji doszło przed końcem pierwszej połowy. Sergio Aguero nagle upadł na boisko i potrzebował pomocy sztabu medycznego. Argentyńczyk został przetransportowany to szpitala. Napastnik na pewno nie wystąpi w nadchodzącym meczu "Dumy Katalonii" (więcej TUTAJ).

Dzień po meczu ligowym klub zakomunikował, że na kontuzję narzeka również Gerard Pique. Podstawowy obrońca musiał opuścić plac gry po 70 minutach, w jego miejsce miejsce wszedł Clement Lenglet.

Jak czytamy, 34-latek doznał naciągnięcia mięśnia płaszczkowatego w prawej łydce. Pique nie pomoże swojej drużynie w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów (2 listopada).

To ogromne osłabienie dla drużyny Barjuana. W sezonie 2021/22 Pique rozegrał 13 spotkań na wszystkich frontach i dwa razy trafił do siatki. Hiszpan latem zgodził się na obniżkę pensji, dzięki temu klub mógł zarejestrować między innymi Depaya.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Pique jest najważniejszym piłkarzem Barcelony?