Szok w Warszawie! Legia na deskach

Legia Warszawa nie może wyjść z dołka i przegrała w szóstym meczu ligowym z rzędu. Stal Mielec pokazała klasę przy Łazienkowskiej, a dwie bramki zdobyli byli piłkarze "Wojskowych" (3:1).

Rafał Szymański
piłkarz drużyny Legia Warszawa Tomas Pekhart (z prawej) i Krystian Getinger (z lewej) z zespołu Stal Mielec PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: piłkarz drużyny Legia Warszawa Tomas Pekhart (z prawej) i Krystian Getinger (z lewej) z zespołu Stal Mielec
Drużyna Marka Gołębiewskiego zdecydowanie lepiej weszła w mecz. Andre Martins dwukrotnie zagroził bramce Rafała Strączka, jednak golkiper Stali Mielec był bezbłędny.

Stołeczny zespół prowadził od 42. minuty. Mistrzowie Polski rozegrali rzut wolny na dwa tempa, Josue dośrodkował do Mateusza Wieteski, który był niepilnowany i strzałem głową pokonał rywali.

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź przyjezdnych. Kilkadziesiąt sekund później Fabian Piasecki ruszył prawym skrzydłem i doskonale obsłużył Maksymiliana Sitka. Były zawodnik Legii tylko dopełnił formalności, to był pierwszy celny strzał Stali.

Przed zmianą stron duet Sitek - Piasecki wypracował drugą bramkę. Młodzieżowiec celnie podał do napastnika, a ten wbiegł w pole karne i precyzyjnie przymierzył. Piłka była poza zasięgiem Cezarego Miszty.

Mahir Emreli miał doskonałą okazję na początku drugiej odsłony. Azer był sam na sam z golkiperem mielczan i fatalnie przestrzelił. W 57. minucie blisko był Tomas Pekhart, który uderzył głową po zagraniu Filipa Mladenovicia, piłka przeleciała obok lewego słupka.

Strączek popełnił duży błąd przy wznowieniu gry w 67. minucie, ale szybko się zrehabilitował i obronił strzał Luquinhasa. Filip Mladenović również nie potrafił zaskoczyć 22-latka.

Ostatnie słowo należało do wychowanka "Wojskowych". W 81. minucie Krystian Getinger popisał się dobrym dośrodkowaniem z narożnika, Mateusz Żyro najwyżej wyskoczył do piłki i przypieczętował wygraną Stali.

Legia przegrała 1:3 ze Stalą i przed przerwą reprezentacyjną zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Zespół Adama Majewskiego awansował na siódmą pozycję.

Legia Warszawa - Stal Mielec 1:3 (1:2)
1:0 - Mateusz Wieteska 42'
1:1 - Maksymilian Sitek 43'
1:2 - Fabian Piasecki 45+1'
1:3 - Mateusz Żyro 81'

Legia: Cezary Miszta - Yuri Ribeiro (61' Mattias Johansson), Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenović, Bartosz Slisz, Andre Martins (61' Ernest Muci), Josue (75' Lirim Kastrati), Luquinhas, Mahir Emreli (75' Kacper Skibicki), Tomas Pekhart.

Stal: Rafał Strączek - Mateusz Żyro, Mateusz Matras, Marcin Flis, Jonathan de Amo, Dawid Kort (69' Kamil Kościelny), Grzegorz Tomasiewicz (86' Bożidar Czorbadżijski), Krystian Getinger, Maksymilian Sitek (85' Wiktor Kłos), Mateusz Mak (64' Konrad Wrzesiński), Fabian Piasecki.

Żółte kartki: Ribeiro, Emreli, Jędrzejczyk, Mladenović (Legia) - Flis, Czorbadżijski (Stal).