Kapitalny występ Polaka w lidze rosyjskiej [WIDEO]

Sebastian Szymański w znacznym stopniu przyczynił się do zwycięstwa Dinama Moskwa z Arsienałem Tuła (5:1). Statystyki Polaka są imponujące.

Rafał Szymański
gol Sebastiana Szymańskiego Twitter / Match Premier / Na zdjęciu: gol Sebastiana Szymańskiego
Goście udokumentowali swoją przewagę po kwadransie gry. Konstantin Tyukavin oddał piłkę Sebastianowi Szymańskiemu, który zszedł do lewej nogi i mocno uderzył. Bramkarz Arsienału Tuła nie zdążył zareagować.

Polski pomocnik odegrał ważną rolę siedem minut później. Szymański idealnie dośrodkował z rzutu rożnego do Fabiana Balbueny, a ten strzałem głową podwyższył wynik na 2:0.

Drużyna Sandro Schwarza nie odpuszczała i zdobyła jeszcze dwie bramki w ciągu pięciu minut. Dinamo Moskwa miało czterobramkową przewagę po dublecie Wiaczesława Grulewa.

W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się jeszcze Arsen Zakharyan, natomiast honorową bramkę dla przyjezdnych zdobył Daniił Chłusiewicz. Stołeczny zespół rozbił Arsienał i na tę chwilę jest wiceliderem tabeli Premier Ligi. Dinamo traci tylko cztery oczka do Zenitu Sankt Petersburg.

Szymański uzbierał już cztery trafienia i pięć asyst w tym sezonie ligi rosyjskiej. 22-latek wciąż jest pomijany przez selekcjonera Biało-Czerwonych. - Naprawdę chcę grać dla mojego kraju, ale nie wiem co jeszcze mogę zrobić, żeby znaleźć się w kadrze - mówił niedawno (więcej TUTAJ).

Dinamo Moskwa - Arsienał Tuła 5:1 (4:0)
1:0 - Sebastian Szymański 15'
2:0 - Fabian Balbuena 22'
3:0 - Wiaczesław Grulew 25'
4:0 - Wiaczesław Grulew 27'
5:0 - Arsen Zakharyan 60'
5:1 - Daniił Chłusiewicz 86'