Mecz Rakowa z Zagłębiem przerwany!

Mecz Rakowa Częstochowa z Zagłębiem Lubin został przerwany w 20. minucie z powodu awarii prądu. Nagle zgasły wszystkie cztery jupitery i nad stadionem zapanowała ciemność.

Tomasz Galiński
Miejski Stadion Piłkarski Raków w Częstochowie Twitter / Michał Szprendałowicz / Na zdjęciu: Miejski Stadion Piłkarski Raków w Częstochowie
Spotkanie Rakowa Częstochowa z KGHM Zagłębiem Lubin miało zakończyć sobotnie zmagania 16. kolejki PKO Ekstraklasy. Od pierwszych minut przewagę osiągnęli gospodarze, stworzyli parę sytuacji, ale nie potrafili żadnej z nich wykorzystać. Najlepszą zmarnował w 20. minucie Fabio Sturgeon, który za lekko strzelił z woleja po dobrym dośrodkowaniu Andrzeja Niewulisa.

I chwilę po tym, przy wyniku 0:0, na całym stadionie zrobiło się ciemno. Nagle zgasło światło i widać było wyłącznie blask telefonów komórkowych.

Sędzia Sebastian Krasny szybko wezwał piłkarzy i kazał im udać się do szatni.

Z tego, co ustaliliśmy, to nie problem stricte na stadionie, a jakaś większa awaria w całym mieście. Jeszcze nie ma żadnych informacji odnośnie tego, kiedy i czy w ogóle mecz zostanie dokończony.

Jeśli prąd wróci, to prawdopodobnie spotkanie zostanie dokończone jeszcze dziś. Jeśli nie, to przy zgodzie obu klubów jest szansa na dogranie go jutro lub w innym terminie.