Fantastyczny gol w meczu PKO Ekstraklasy. Komentator oszalał!

Starcie Lechii Gdańsk z Rakowem Częstochowa dostarczyło kibicom sporo emocji. Wisienką na torcie była niewątpliwie druga bramka Ilkaya Durmusa. Komentator Canal Plus Sport oszalał na wizji po trafieniu tureckiego piłkarza.

MB
Piękny gol w meczu Lechii Twitter / Piękny gol w meczu Lechii
Sobotni wieczór był naprawdę udany dla Lechii Gdańsk, która wygrała z Rakowem Częstochowa na swoim stadionie. Podopieczni Tomasza Kaczmarka wiele mogą zawdzięczać Ilkayowi Durmusowi.

Turek doprowadził do wyrównania na początku drugiej połowy. Kibice o wiele bardziej zapamiętają jednak jego drugiego gola. Strzelił go na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry.

Kluczowa okazała się dobrze wyprowadzona kontra Lechii Gdańsk, przy której właściwie zachował się Flavio Paixao. Portugalczyk wypatrzył Ilkaya Durmusa wybiegającego na czystą pozycję. Ten zszedł na lewą nogę i pięknym strzałem po długim rogu wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

To nie był ostateczny cios gospodarzy. Mimo gry w osłabieniu od 82. minuty przez czerwoną kartkę Michała Nalepy, Paixao wybił z głowy Rakowowi Częstochowa chociażby jeden punkt.

Lechia Gdańsk w sobotę wygrała z ekipą Marka Papszuna 3:1 i na ten moment traci tylko dwa punkty do lidera PKO Ekstraklasy, Lecha Poznań. "Kolejorz" swoje spotkanie w ramach 17. kolejki rozegra jednak w niedzielę z Zagłębiem Lubin.