Sandecja nie odczarowała Nowego Sącza

Sandecja Nowy Sącz nie potrafi przekuć atutu własnego boiska w poprawienie swojej sytuacji na górze tabeli. Tym razem przegrała 1:2 z Odrą Opole, choć była na prowadzeniu.

piłkarze Sandecji Nowy Sącz WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Sandecji Nowy Sącz
Sandecja rozegra w rundzie wiosennej większość meczów na własnym stadionie. Jesienią długo nie mogła tego robić z powodu przebudowy obiektu. Na razie powrót w miejsce, które w przeszłości było twierdzą nowosądeczan, nie napawa optymizmem. W czterech spotkaniach podopieczni Dariusza Dudka zdobyli dwa punkty. Po porażce ze Skrą Częstochowa, zremisowali z Widzewem Łódź oraz Górnikiem Polkowice.

Sandecja atakowała od początku starcia z Odrą i potrzebowała kwadransa na strzelenie gola Odrze. Kornel Osyra wbiegł w pole karne przeciwnika i wykorzystał dośrodkowanie Bartłomieja Kasprzaka. Konfrontacja rozpoczęła się w wymarzony sposób dla zespołu Dudka, ale później wszystko się posypało.

Podobnie jak w meczu z Górnikiem gospodarze stracili prowadzenie. W 43. minucie Tomas Mikinic trafił z rzutu karnego na 1:1. Sam proces podyktowania jedenastki trochę trwał, ale obejrzenie powtórek utwierdziło Wojciecha Krztonia w decyzji o odgwizdaniu faulu Rafała Kobrynia.

Po przerwie kolejne nieszczęścia nowosądeczan. Zaczęło się od drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Rafała Kobrynia za sprokurowanie drugiego rzutu karnego. Jego egzekutorem był ponownie Tomas Mikinic, po którego strzale Odra wyszła na prowadzenie 2:1. Dziesięciu graczy Sandecji miało ogromną szansę na zapunktowanie w 87. minucie, ale nie wykorzystali jedenastki. Damir Sovsić strzelił w słupek zamiast do bramki.

Sandecja Nowy Sącz - Odra Opole 1:2 (1:1)
1:0 - Kornel Osyra 15'
1:1 - Tomas Mikinic (k.) 43'
1:2 - Tomas Mikinic (k.) 70'

W 87. minucie Damir Sovsić (Sandecja) nie wykorzystał rzutu karnego. Strzelił niecelnie.

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz - Rafał Kobryń, Tomasz Boczek, Sebastian Rudol, Kornel Osyra, Damian Chmiel (80' Dawid Wolny), Damir Sovsić (88' Jakub Zych), Elhadji Maissa Fall, Błażej Szczepanek, Bartłomiej Kasprzak (46' Michał Walski), Swetosław Dikow

Odra: Mateusz Kuchta - Konrad Kostrzycki, Mateusz Kamiński, Maksymilian Tkocz, Jakub Szrek, Miłosz Trojak, Michał Pawlik, Bernard Petrak (90' Piotr Żemło), Tomas Mikinic (77' Rafał Niziołek), Mateusz Marzec (90' Stanisław Hrebeń), Adam Żak (60' Dawid Czapliński)

Żółte kartki: Kasprzak, Kobryń, Fall (Sandecja) oraz Kostrzycki, Trojak, Petrak (Odra)

Czerwona kartka: Rafał Kobryń (Sandecja) /69' - za drugą żółtą/

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)