Bramkarza zamurowało. Tego gola Robert Lewandowski zapamięta na długo

Tego gola Robert Lewandowski zapamięta na długo. Nie ma zbyt wielu bramek na swoim koncie po uderzeniach z rzutu wolnego, ale trafienie z Mainz z 2016 roku było idealne. Bramkarz nawet nie drgnął.

Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski w meczu z Mainz Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: Robert Lewandowski w meczu z Mainz

To był grudzień 2016 roku. Robert Lewandowski nie był w wybitnej formie, ponieważ przed meczem z Mainz miał sześć goli w dwunastu meczach Bundesligi. Patrząc na dzisiejsze osiągnięcia "Lewego", można się tylko uśmiechnąć. Ale spotkanie z Mainz należało do niego.

Bayern Monachium sensacyjnie przegrywał po czterech minutach, gdy Jhon Cordoba dał prowadzenie gospodarzom. Chwilę później wyrównał jednak Lewandowski, a jeszcze w pierwszej połowie Arjen Robben strzelił drugiego gola dla Bawarczyków.

Ozdobą spotkania było jednak to, co zrobił Lewandowski w doliczonym czasie gry. Uderzył idealnie z rzutu wolnego z 20 metrów. Bramkarz nawet nie podjął próby obrony tego strzału. Gola można zobaczyć poniżej.

Lewandowski sezon 2016/2017 zakończył z 30 golami w Bundeslidze. W drugim meczu pomiędzy Bayernem a Mainz padł sensacyjny remis (2:2). Lewandowski tym razem gola nie strzelił, chociaż uwielbia grać z Mainz, ponieważ zdobył 19 bramek w 21 meczach.

W sobotę będzie miał kolejną okazję. Bayern podejmie Mainz. Początek o godz. 15:30. Transmisja na Viaplay.