Odrodzenie RC Lens w Pucharze Francji, grał Przemysław Frankowski

Szaleńcza pogoń za wynikiem uratowała RC Lens. Drużyna Przemysława Frankowskiego - z Polakiem w składzie - awansowała do 1/8 finału Pucharu Francji po remisie 2:2 i zwycięskim konkursie rzutów karnych.

Szymon Mierzyński
Przemysław Frankowski Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
Długo wydawało się, że bohaterem meczu zostanie Amadou Onana. 20-letni pomocnik gości miał piorunujące pięć minut w pierwszej połowie, ustrzelił dublet i jego popis dał mistrzowi Francji wielką nadzieję na sukces.

Sukcesu jednak nie było, bo miejscowi się obudzili. Do gry wrócili w 67. minucie za sprawą Seko Fofany. Iworyjczyk poszedł za ciosem w ostatniej doliczonej minucie i rzutem na taśmę zapewnił swojej ekipie dalszą rywalizację w rzutach karnych.

Wojnę nerwów wygrali podopieczni Francka Haise. W szeregach Lille Jose Fonte nie trafił w bramkę, a pojedynek z Wuilkerem Farinezem przegrał Renato Sanches. Ivo Grbić też obronił jeden strzał, lecz to było za mało i mistrz kraju jest za burtą pucharu.

Przemysław Frankowski wyszedł we wtorek w podstawowym składzie Lens i grał do 63. minuty, po czym zmienił go Corentin Jean. Polaka ominęły więc wszystkie najważniejsze wydarzenia w jego drużynie. Być może poprawi swoje statystyki w następnej fazie.

W Pucharze Francji reprezentantowi naszego kraju nie szło dotąd tak dobrze jak w Ligue 1, gdzie w 19 meczach ma już 4 gole i 4 asysty.

RC Lens - Lille OSC 2:2 (0:2), rzuty karne 4:3
0:1 - Amadou Onana 28'
0:2 - Amadou Onana 33'
1:2 - Seko Fofana 67'
2:2 - Seko Fofana 90+5'