PZPN podał ceny biletów na marcowy mecz kadry. Kibice nie będą zadowoleni

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
zdjęcie autora artykułu

29 marca reprezentacja Polski zagra na Stadionie Śląskim w Chorzowie ze Szwecją lub Czechami - albo o awans na MŚ 2022, albo towarzysko. PZPN ogłosił, ile kosztują bilety na ten mecz. Związek podniósł ceny w porównaniu z jesiennymi spotkaniami.

W tym artykule dowiesz się o:

Najbliższy mecz reprezentacji Polski jest na razie dużą niewiadomą. Może toczyć się o wielką stawkę, ale nie musi. Wszystko zależy od wyniku spotkania Rosja - Polska (24 marca, półfinał baraży o udział w MŚ 2022).

Jeśli Polacy wygrają w Moskwie, wówczas 29 marca powalczą na Stadionie Śląskim o wyjazd do Kataru ze zwycięzcą spotkania Szwecja - Czechy. Jeśli przegrają z Rosją, także wystąpią w Chorzowie, jednak będzie to tylko mecz towarzyski (z pokonanym z półfinału Szwecja - Czechy).

Nie wiadomo, z kim zagramy, wiadomo już za to, ile kosztują bilety na marcowy mecz kadry. Kibice nie będą zadowoleni, gdyż PZPN po raz kolejny podniósł ceny wejściówek.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takiego wejścia na stadion jeszcze nie widzieliście!

Najdroższe bilety (kategoria I) kosztują 240 zł. Ceny pozostałych wejściówek wynoszą: 180 zł (kat. II) i 120 zł (kat. III). Bilet rodzinny (opiekun + dziecko do lat 12) kosztuje 160 zł, zaś bilet dla osoby niepełnosprawnej (na wózku inwalidzkim, z opiekunem) - 90 zł.

Jeszcze jesienią ub. roku ceny biletów, zwłaszcza tych z kategorii I, były zdecydowanie niższe. Hitowy mecz Polska - Anglia na PGE Narodowym w Warszawie (8 września) można było obejrzeć z najlepszych miejsc za 160 zł. Tańsze bilety kosztowały 120 i 90 zł.

Przed listopadowym meczem z Węgrami, kończącym eliminacje MŚ 2022, PZPN zdecydował się na pierwszą podwyżkę (więcej TUTAJ>>). Za bilet kategorii I trzeba było zapłacić 200 zł, a wejściówki kat. II i III kosztowały odpowiednio: 160 i 100 zł.

PZPN tłumaczył się wówczas inflacją, a także coraz większymi kosztami organizacji meczów. - Podwyższamy te ceny z bólem serca. Chciałbym, żeby kibice byli świadomi, że naprawdę nie chodzi o to, że łupieżca PZPN skacze na kasę, bo ma przed sobą ważny mecz. Musimy zareagować na pewne rzeczy, na które nie mieliśmy wpływu - mówił w sport.pl sekretarz generalny PZPN, Łukasz Wachowski.

Sprzedaż biletów na marcowy mecz kadry w Chorzowie rozpocznie się 10 marca - wyłącznie w internecie, za pośrednictwem portalu bilety.laczynaspilka.pl.

Czytaj także: Warszawa traci ewentualny finał barażu! Wiemy, gdzie może się odbyć decydujący mecz!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (9)
avatar
Paweł Ciesielski
30.03.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Do tego dochodzą koszty dojazdu oraz hotelu na miejscu.  
avatar
Cheers
27.03.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
PZPN jest wystarczająco bogaty, żeby sprzedawać bilety za symboliczną złotówkę. Nikt mi nie powie, że tak nie jest.  
avatar
eZbeka z PZPN
25.03.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Miały być dwa mecze u siebie, a jest tylko jeden, rozumiecie już o co chodzi? Chcą nadrobić straty z pierwszego meczu. Nie dosyć że podnieśli ceny biletów na ten mecz to jeszcze wybrali Chorzów Czytaj całość
avatar
Klamen
20.01.2022
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Niech napiszą ile na taki mecz jest rozdanych wejściówek dla bogatej elity, sponsorów znajomych ludzi z PZPn (r?) Pilkarzy itd. Jak zwykle chcą dymać zwykłych ludzi  
avatar
KILER1
20.01.2022
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Trzeba być psychicznym,żeby zapłacić tyle za bilet