Z trzech Polaków cieszył się tylko jeden

To raczej nie był polski dzień w The Championship. Spośród naszych reprezentantów powody do radości ma tylko Krystian Bielik. Drużyny Michała Helika i Bartosza Białkowskiego przegrały.

Szymon Mierzyński
Krystian Bielik Getty Images / Joe Prior/Visionhaus / Na zdjęciu: Krystian Bielik
Derby County pokonało Hull City 3:1 i wciąż ambitnie walczy o utrzymanie. Aktualnie gromadzi 18 pkt (21 mu odebrano decyzjami administracyjnymi ze względu na problemy organizacyjno-finansowe) - o 4 mniej niż otwierające bezpieczną strefę Reading FC.

Krystian Bielik pojawił się w podstawowym składzie "Baranów" (w drugiej połowie otrzymał żółtą kartkę) i przebywał na boisku do 81. minuty, gdy zmienił go Liam Thompson. Kamila Jóźwiaka po raz kolejny nie zobaczyliśmy. Były skrzydłowy Lecha Poznań leczy aktualnie kontuzję.

W pełnym wymiarze wystąpił w środę Michał Helik, lecz jego Barnsley FC przegrało na wyjeździe z Luton Town 1:2. Sytuacja drużyny polskiego stopera jest fatalna, bowiem zamyka ona stawkę z dorobkiem zaledwie 14 "oczek".

Między słupkami bramki Millwall FC stanął Bartosz Białkowski. Starcia z Fulham FC nie będzie jednak miło wspominał, bo jego zespół poległ w derbach Londynu aż 0:3. Dwa gole zdobył Aleksandar Mitrović, zaś jednego Bobby Reid.

Ten wynik nie jest niespodzianką, gdyż "The Cottagers" pewnym krokiem zmierzają po kolejny awans do Premier League. Są zdecydowanym liderem rozgrywek, zaś ich środowy przeciwnik zajmuje dopiero 15. miejsce.

Derby County - Hull City 3:1 (2:0)
1:0 - Craig Forsyth 19'
2:0 - Tom Lawrence 38'
3:0 - Festy Ebosele 47'
3:1 - Craig Forsyth (sam.) 65'

Fulham FC - Millwall FC 3:0 (1:0)
1:0 - Aleksandar Mitrović 29'
2:0 - Aleksandar Mitrović 50'