Miał rozwiązać problemy kadry. Kamiński popełnił kosztowny błąd

Czesław Michniewicz monitoruje sytuację Marcina Kamińskiego - informuje portal meczyki.pl. Piłkarz Schalke 04 Gelsenkirchen zawinił przy jednej z bramek w meczu z Fortuną Duesseldorf (1:2).

Rafał Szymański
Marcin Kamiński Getty Images / Mario Hommes/DeFodi Images / Na zdjęciu: Marcin Kamiński
Schalke 04 Gelsenkirchen było faworytem meczu z Fortuną Duesseldorf. Drużyna Marcina Kamińskiego objęła prowadzenie w 42. minucie za sprawą Blendiego Idriziego.

Piłkarze Fortuny Duessledorf przebudzili się po przerwie. W 47. minucie Daniel Ginczek zagrał w kierunku Khaleda Nareya, a skrzydłowy wygrał pojedynek z Kamińskim i umieścił piłkę w siatce. Polak mógł zachować się lepiej w tej sytuacji.

Chwilę później gospodarze zdobyli decydującą bramkę. Narey zaliczył asystę przy trafieniu Rouwena Henningsa.

Fortuna wygrała 2:1 z Schalke i utrzymała się na 16. miejscu w tabeli Bundesligi. Z kolei Schalke znajduje się na piątej pozycji. Kamiński nie zaliczy niedzielnego występu do udanych.

30-latek jest kandydatem do gry w reprezentacji Polski. Portal meczyki.pl podał, że w piątek Czesław Michniewicz spotka się z Kamińskim w Gelsenrkichen. Do tej pory defensor zagrał siedem razy w narodowych barwach.

Gracz Schalke był pomijany przez poprzedniego selekcjonera. - Na pewno jednak nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa, zostało mi jeszcze kilka lat gry na wysokim poziomie, więc chciałbym jeszcze kiedyś wrócić do reprezentacji - mówił (więcej TUTAJ).

Fortuna Duesseldorf - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1 (0:1)
0:1 - Blendi Idrizi 42'
1:1 - Khaled Narey 47'
2:1 - Rouwen Hennings 56'