Zespół Michała Helika wciąż walczy. Zwycięstwo, które daje nadzieję

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tim Goode/PA Images / Mads Juel Andersen i Michał Helik cieszą się bramki

Barnsley FC znajduje się aktualnie w bardzo trudnej sytuacji w Championship. Drużyna Michała Helika zaliczyła we wtorek ważne zwycięstwo, które przybliża ją do reszty stawki. Mimo trzech punktów wciąż zajmuje jednak ostatnie miejsce w tabeli.

W sezonie 2021/2022 Barnsley FC prezentuje się mocno poniżej oczekiwań. Świadczy o tym fakt, że aktualnie zespół Michała Helika zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Co więcej na dziesięć ostatnich spotkań w Championship zanotował aż osiem porażek.

Podopiecznych Poya Asbaghiego czekało ważne spotkanie przeciwko Hull City i to na wyjeździe, w których trzeba było zdobyć przynajmniej punkt. Przed wtorkowym starciem tracili dziewięć "oczek" do 21. Reading, które znajduje się nad strefą spadkową.

Barnsley FC dobrze weszło w mecz i w 27. minucie wyszło na prowadzenie za sprawą trafienia Calluma Stylesa. Tuż przed końcem pierwszej połowy drugiego gola dla drużyny Michała Helika strzelił Carlton Morris.

Przed przerwą goście wyglądali naprawdę dobrze. Inaczej było już w drugiej części spotkania. Jednak ostatecznie ekipa reprezentanta Polski wygrała z Hull City i przybliżyła się do Peterborough United oraz Derby County, które również znajdują się w strefie spadkowej.

Już w sobotę (26 lutego) Barnsley rozegra kolejny mecz ligowy. Tym razem na swoim stadionie przeciwko Middlesbrough.

Hull City - Barnsley FC 0:2 (0:2) 0:1 - Callum Styles 27' 0:2 - Carlton Morris 45+2'

Zobacz też: Twarde stanowisko ministra sportu. "Nie powinniśmy legitymizować działań Putina. Nawet kosztem awansu na mundial" Kroki podjęte. PZPN wydał komunikat w sprawie meczu z Rosją