Gol strzelony przewrotką i cenne zwycięstwo Górnika Łęczna w PKO Ekstraklasie

Górnik Łęczna z ważną wygraną w kontekście walki o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. W meczu 23. kolejki łęcznianie pokonali przed własną publicznością Stal Mielec 2:0 i opuścili strefę spadkową.

Tomasz Rosiński
piłkarze Górnika Łęczna Newspix / Marta Badowska / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Łęczna
Górnik w ostatnim czasie znajdował się w niezłej formie i w sobotę chciał się zrewanżować Stali za porażkę 0:2 w poprzedniej rundzie rozgrywek.

Na początku rywalizacji mielczanie mieli sporą przewagę optyczną, gdyż dłużej utrzymywali się przy piłce i co chwila gościli pod polem karnym łęcznian. Jednakże przyjezdni razili nieskutecznością, wobec czego niewiele pracy miał Maciej Gostomski.

Gospodarze cierpliwie czekali na swoją okazję, która nadeszła w 23. minucie. Wówczas ekipa z Łęcznej wykonywała rzut rożny, a piłka dotarła do Janusza Gola, który zdecydował się na strzał przewrotką i pokonał Rafała Strączka.

Miejscowa ekipa złapała wiatr w żagle i w 32. minucie zadała drugi cios. Wtedy to dokładnie z prawego skrzydła dośrodkował Jason Lokilo, zaś celnie na dalszym słupku główkował Damian Gąska. Ostatecznie przed przerwą wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie.

Od startu drugiej odsłony konfrontacji podopieczni Kamila Kieresia przede wszystkim skupiali się na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki. Natomiast Stal Mielec nie miała pomysłu na rozmontowanie dobrze poczynającej sobie defensywy Górnika Łęczna.

Gospodarze byli nastawieni na grę z kontrataku, a celnie strzały oddali Lokilo oraz Bartosz Śpiączka, lecz Strączek pewnie złapał futbolówkę. Obraz gry do końcowego gwizdka sędziego Krzysztofa Jakubika nie uległ zmianie i trzy punkty dla łęcznian stały się faktem.

PKO Ekstraklasa, 23. kolejka:

Górnik Łęczna - Stal Mielec 2:0 (2:0)
1:0 - Janusz Gol 23'
2:0 - Damian Gąska 32'

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Leandro, Bartosz Rymaniak, Gerson - Serhij Krykun (61' Daniel Dziwniel), Janusz Gol, Szymon Drewniak, Michał Goliński - Damian Gąska (83' Damian Gąska), Bartosz Śpiączka (83' Przemysław Banaszak), Jason Lokilo (90+2' Marcel Wędrychowski).

Stal Mielec: Rafał Strączek - Arkadiusz Kasperkiewicz (70' Bożidar Czorbadżijski), Mateusz Matras, Marcin Flis - Mateusz Żyro, Maciej Urbańczyk (70' Dawid Kort), Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger - Maksymilian Sitek (81' Wiktor Kłos), Dominik Steczyk, Konrad Wrzesiński (61' Maciej Domański).

Żółte kartki: Bartosz Rymaniak, Jason Lokilo, Janusz Gol (Górnik Łęczna) oraz Mateusz Żyro, Adam Majewski (Stal Mielec).

Sędziował: Krzysztof Jakubik.