Co tam się działo! W Chorzowie pięć słupków i dwie poprzeczki!

Tak dziwnego spotkania w Chorzowie kibice nie pamiętają od dawna. Piłkarze Ruchu w potyczce z Pogonią Grodzisk Mazowiecki siedmiokrotnie trafiali w obramowanie bramki, dwa gole nie zostały uznane, a zespół i tak wygrał 4:1.

Michał Piegza
kibice Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: kibice Ruchu Chorzów
Zdecydowanym faworytem do zgarnięcia trzech punktów był Ruch, ale jesienią Niebiescy w potyczce z Pogonią niespodziewanie zremisowali.

Tym razem potyczka rozpoczęła się niespodziewanie, od gola dla gości. Ruch wprawdzie w 1. minucie w dość przypadkowej sytuacji trafił w słupek (Łukasz Janoszka), ale to rywal długo miał więcej z gry. W 10. minucie Jakub Apolinarski trafił do bramki miejscowych.

- To była chyba najgorsza połowa odkąd jestem w Ruchu - przyznał po spotkaniu trener Jarosław Skrobacz. Niebiescy dopiero w końcówce 1. części zaatakowali. Po raz kolejny chorzowianie trafili w słupek, a gola Janoszki sędzia nie uznał. Chwilę przed przerwą gospodarze wyrównali. Strzał odbity od poprzeczki do siatki wbił Michał Mokrzycki.

Po przerwie na boisko wyszedł już inny Ruch, niż ten słaby z 1. połowy. Niesiony dopingiem zespół ruszył na rywala, który zaczął się gubić. Na 2:1 trafił w 53. minucie uderzeniem głową Janoszka, a kilka minut wcześniej piłka po raz kolejny trafiła w słupek.

Rywal chciał jeszcze odpowiedzieć, ale dominacja Niebieskich nie podlegała dyskusji. W ostatnich dwóch kwadransach piłka jeszcze dwukrotnie uderzyła w słupek i raz w poprzeczkę. Dodatkowo sędzia anulował kolejne trafienie, dopatrując się spalonego. Mimo braku precyzji chorzowianie jeszcze zdobyli dwie bramki. Już czwarte trafienie wiosną zaliczył Daniel Szczepan, a wynik gry ustalił Daniel Choroś, który skierował piłkę do własnej bramki.

Ruch w eWinner II lidze wciąż utrzymuje się na 3. miejscu. Niebiescy odrobili punkt do Chojniczanki, która jednak swój mecz rozegra w niedzielę. A już w następnej kolejce w Chojnicach będzie gościł właśnie zespół z Cichej.

Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:1 (1:1)
0:1 - Jakub Apolinarski 10'
1:1 - Michał Mokrzycki 45'
2:1 - Łukasz Janoszka 53'
3:1 - Daniel Szczepan 75'
4:1 - Daniel Choroś 79'

Ruch Chorzów: Bielecki - Kasolik (72' Kulejewski), Sikora, Szywacz - Żuk, Mokrzycki, Marković (61' Wyroba), Malec (72' Wójtowicz) - Foszmańczyk (72' Żagiel), Janoszka (84' Bąk) - Szczepan

Pogoń Grodzisk Mazowiecki: Mirus - Theus (90+1' Zimmer), Zembrowski, Łoś, Sławek - Apolinarski (78' Sacharuk), Pawłowski (72' Choroś), Kołaczek, Wrzesiński (78' Kalinowski), Lisowski (72' Bortniczuk), Sarmiento

Żółte kartki: Lisowski, Kołaczek (Pogoń)

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).

Widzów: 5812.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Pogoń Grodzisk Mazowiecki utrzyma się w eWinner II lidze?