TME SMS Łódź ucieka reszcie stawki. Kolejny faworyt się potknął

W ostatniej kolejce Ekstraligi przed kwietniową przerwą reprezentacyjną znów nie brakowało niespodziewanych rozstrzygnięć. Najbardziej skorzystały na tym piłkarki TME SMS-u Łódź, które umocniły się na pozycji lidera.

Krzysztof Sędzicki
Nadia Krezyman (przy piłce) Materiały prasowe / TME SMS Łódź / Artur Kraszewski / Na zdjęciu: Nadia Krezyman (przy piłce)
Zespół trenera Marka Chojnackiego pokonał w Koninie drużynę Medyka Polomarketu 1:0 po bramce Klaudii Jedlińskiej. Wicemistrzynie Polski - jak na razie - wygrały wszystkie wiosenne mecze, co pozwoliło im objąć prowadzenie w tabeli Ekstraligi, a także powoli zwiększać przewagę nad resztą stawki.

W 15. serii gier złożył się też na to bezbramkowy remis Czarnych Antrans Sosnowiec w domowym meczu ze Śląskiem Wrocław. Strata mistrzyń kraju do liderek z Łodzi wynosi już trzy punkty. Tyle samo traci wicelider Górnik Łęczna, który pokonał u siebie Olimpię Szczecin 3:2. W tamtym spotkaniu gorąco było do samego końca, bo przyjezdne na niespełna kwadrans przed końcem zdobyły bramkę kontaktową, lecz do remisu nie udało im się już doprowadzić.

Cały czas ciekawie układa się walka za plecami czołowej trójki. Piłkarki GKS-u Katowice wygrały z AZS-em UJ Kraków 2:1, choć po pierwszej połowie i golu Katarzyny Daleszczyk przegrywały 0:1. Jednak trafienia Anity Turkiewicz i Anny Konkol po zmianie stron pozwoliły gospodyniom zgarnąć komplet punktów.

Następna kolejka Ekstraligi odbędzie się dopiero w połowie kwietnia, bowiem za kilka dni rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczami eliminacji mistrzostw świata z Armenią (7 kwietnia) oraz Norwegią (12 kwietnia).