"Duma". Prezydent pogratulował reprezentacji Polski

Sukces reprezentacji Polski odbił się szerokim echem nie tylko w świecie sportu. Awansu na mistrzostwa świata piłkarzom pogratulował m.in. prezydent RP Andrzej Duda. Był dumny z postawy Biało-Czerwonych.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Andrzej Duda Materiały prasowe / prezydent.pl / Na zdjęciu: Andrzej Duda
Nie było łatwo, ale udało się. Polscy piłkarze pokonali na Stadionie Śląskim w Chorzowie reprezentację Szwecji 2:0 i awansowali na tegoroczne mistrzostwa świata. Bramki na wagę zwycięstwa strzelili Robert Lewandowski i Piotr Zieliński.

Zaraz po ostatnim gwizdku sędziego Daniele Orsato, cała Polska wpadła w ogromną euforię. Na taki mecz w wykonaniu Biało-Czerwonych czekali chyba wszyscy.

Emocje udzieliły się także prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie. Niedługo po zakończeniu spotkania przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych gratulacje Biało-Czerwonym.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: naprawdę tak chciał czy... mu zeszło?!

"Brawo Biało-Czerwoni! Polska z podniesioną głową jedzie do Kataru! Wspaniały sukces po bardzo dobrym meczu! W pełni zasłużone zwycięstwo! Duma! Dziękujemy!!!" - pisał Duda.

Reprezentacja Polski zagra na mistrzostwach świata po raz dziewiąty w historii, a po raz drugi z rzędu. W 2018 roku zespół Adama Nawałki zajął ostatnie miejsce w grupie.

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 21 listopada i potrwają do 18 grudnia. Polska będzie losowana z trzeciego koszyka.

Czytaj także:
"Potężne szaleństwo!" Tym golem Piotr Zieliński przypieczętował nam Katar!
Niezapomniana chwila. Łzy szczęścia Michniewicza

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP

Jak ocenisz grę reprezentacji Polski w meczu ze Szwecją?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×