Kolejna piękna noc zespołu Łukasza Fabiańskiego w Lidze Europy

West Ham United ma małe doświadczenie w pucharach, ale to nie przeszkadza mu w eliminowaniu uznanych firm z Ligi Europy. Klub Łukasza Fabiańskiego zapewnił sobie awans do półfinału zwycięstwem 3:0 w rewanżu z Olympique Lyon.

piłkarze West Ham United PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: piłkarze West Ham United
Pierwszą szansę na zdobycie gola miał Karl Toko Ekambi, ale strzałem z ostrego kąta nie przymierzył w bramkę Alphonse'a Areoli. Francuz zagrał w ojczyźnie kosztem Łukasza Fabiańskiego, który tradycyjnie zwalnia miejsce w podstawowym składzie West Hamu United w meczach Ligi Europy.

Im dłużej trwała pierwsza połowa, tym groźniej atakowała drużyna z Premier League. Akcja Jarroda Bowena w 24. minucie była ostatnim ostrzeżeniem dla zespołu z Lyonu. Późniejsze przyspieszenia West Hamu zakończyły się golami. W 39. minucie Craig Dawson główkował na 1:0 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a w 44. minucie Declan Rice poprawił wynik na 2:0.

W poprzedniej rundzie West Ham zapewnił sobie awans w rewanżu w Londynie i pozbawił szansy na zdobycie trofeum Sevillę. Tym razem zanosiło się na triumfalny powrót zespołu Fabiańskiego z Lyonu. W 48. minucie podciął on skrzydła gospodarzom golem na 3:0 Jarroda Bowena, który zrehabilitował się za zmarnowanie sytuacji podbramkowej w pierwszej połowie.

Rangers FC był jedynym zespołem w ćwierćfinałach Ligi Europy, który musiał odrabiać stratę po pierwszym meczu. Nie potrzebował na to dużo czasu i James Tavernier już w 2. minucie rewanżu strzelił gola na 1:0 Bradze. Ten sam zawodnik przed przerwą wykorzystał rzut karny i bliżej awansu znalazła się ekipa z Glasgow.

Utrzymanie wyniku 2:0 miała ułatwić Rangersom czerwona kartka dla gracza Bragi, ale portugalska drużyna i tak doprowadziła do dogrywki uderzeniem na 1:2 Davida Carmo. W niej Kenan Roofe trafił na 3:1, a Braga straciła kolejnego zawodnika - Iuriego Medeirosa, czyli byłego piłkarza Legii Warszawa. W dziewięciu goście już nic nie zdziałali.