Bundesliga: znany pierwszy spadkowicz. Ścisk w czołówce tabeli

W sobotę wyłoniony został pierwszy spadkowicz. Bayer 04 Leverkusen pozbawił złudzeń SpVgg Greuther Fuerth (4:1). "Aptekarze" wyprzedzili RB Lipsk, który niespodziewanie przegrał 1:2 z Unionem Berlin.

Rafał Szymański
mecz SpVgg Greuther Fürth - Bayer 04 Leverkusen Getty Images / Na zdjęciu: mecz SpVgg Greuther Fürth - Bayer 04 Leverkusen
Outsider zaskoczył gości w piątej minucie, gdy Jetro Willems pojawił się w polu karnym i sprytnym strzałem pokonał bramkarza. Kilkadziesiąt sekund później przełamał się Patrik Schick. Wicelider klasyfikacji strzelców Bundesligi z kilku metrów umieścił piłkę w siatce - to było jego 21. trafienie w tym sezonie.

Piłkarze Bayeru poczuli krew. Swojego premierowego gola w barwach "Aptekarzy" w 18. minucie zdobył Serdar Azmoun, a katastrofalny błąd popełnił bramkarz miejscowych. W drugiej części gry po jednej bramce dołożyli jeszcze Paulinho oraz Exequiel Palacios.

SpVgg Greuther Fuerth przegrało 1:3 na własnym terenie z Bayerem 04 Leverkusen i straciło matematyczne szanse na utrzymanie w elicie. Po jednym sezonie zespół z Sportpark Ronhof wraca na zaplecze.

Bayer przeskoczył w tabeli RB Lipsk. Zawodnicy Domenico Tedesco przez większą część meczu prowadzili z Unionem Berlin, jednak zespół gości w samej końcówce wywalczył zwycięstwo.

Evan N'Dicka na długo zapamięta sobotnie spotkanie z TSG 1899 Hoffenheim. Gracz Eintrachtu Frankfurt zmylił własnego golkipera, ale szybko się zrehabilitował. N'Dicka trafił do własnej bramki i asystował przy golu Daichiego Kamady. Wynik na 2:2 ustalił Georginio Rutter.

SpVgg Greuther Fuerth - Bayer 04 Leverkusen 1:4 (1:2)

1:2 - Kevin Behrens 89'

Eintracht Frankfurt - TSG 1899 Hoffenheim 2:2 (1:1)
0:1 - Evan N'Dicka (s.) 12'
1:1 - Evan N'Dicka 32'
2:1 - Daichi Kamada 66'
2:2 - Georginio Rutter 78'

SC Freiburg - Borussia M'gladbach 3:3 (0:2)
0:1 - Ramy Bensebaini (k.) 3'
0:2 - Breel Embolo 13'
1:2 - Vincenzo Grifo (k.) 49'
2:2 - Christian Guenter 61'
3:2 - Philipp Lienhart 80'
3:3 - Lars Stindl 90+3'

1.FC Koeln - Arminia Bielefeld 3:1 (1:1) 1:0 - Mark Uth 3' 1:1 - Timo Huebers (s.) 33' 2:1 - Anthony Modeste 43' 3:1 - Jan Thielmann 86'