Drużyna Skorupskiego zatrzymała Inter. Aż osiem goli w Bergamo

Bologna FC nie pozwoliła na zmianę lidera w Serie A. Jej niespodziewana wygrana 2:1 z Interem sprawiła, że na szczycie tabeli pozostaje Milan. Do szalonej wymiany ciosów doszło w starciu Atalanty z Torino.

Nicola Sansone PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: Nicola Sansone
Posiadacz scudetto pożegnał się z Ligą Mistrzów, a seria niepowodzeń w lidze spowodowała spadek z pierwszego na trzecie miejsce w tabeli. Ostatnie jednak Inter nabrał rozpędu. Efektowne wygrane pozwoliły Nerazzurrim wejść do finału Pucharu Włoch, a w środę grał o odzyskanie pozycji lidera Serie A. Drużyna Simone Inzaghiego wybrała się do Bolonii, a jednym z jej przeciwników był Łukasz Skorupski.

Polak już w 3. minucie miał świadomość, że nie zachowa czystego konta. Ivan Perisić wpakował piłkę pod poprzeczkę w bramce Skorupskiego potężnym uderzeniem z linii pola karnego. Inter rozpoczął efektownie, ale Bologna nie zamierzała się poddawać. Odpowiedziała trafieniem dobrze dysponowanego Marko Arnautovicia. Inter musiał ponownie zaatakować, ale pokonanie Skorupskiego po raz drugi okazało się trudnym zadaniem. To Bologna wygrała 2:1 dzięki strzałowi Nicoli Sansone w 82. minucie. Wykorzystał on kuriozalne zachowanie Ionuta Radu.

Atalanta nie ma już miejsca na potknięcia, jeżeli zamierza w następnym sezonie rywalizować w europejskich pucharach. Kluczem do wypchnięcia któregoś z konkurenta z najlepszej siódemki w tabeli jest poprawienie wyników w Bergamo. Tym razem podopieczni Gian Piero Gasperiniego zmierzyli się w roli gospodarzy z Torino FC.

Tylko w pierwszej połowie na prowadzeniu były oba zespoły. Oba nacieszyły się nim przez 13 minut, a przegrywająca drużyna odpowiadała golem z rzutu karnego. Zrobiło się 2:2, a piłkarze ofensywni absolutnie nie próżnowali. Po przerwie nie spuścili z tonu. Toro odjechało na 4:2, ale w ostatnim kwadransie podstawowego czasu Atalanta doszła na 4:4.

20. kolejka Serie A:

Bologna FC - Inter Mediolan 2:1 (1:1)
0:1 - Ivan Perisić 3'
1:1 - Marko Arnautović 28'
2:1 - Nicola Sansone 82'

Atalanta BC - Torino FC 4:4 (2:2) 0:1 - Antonio Sanabria 4' 1:1 - Luis Muriel (k.) 17' 2:1 - Marten de Roon 23' 2:2 - Sasa Lukić (k.) 36 2:3 - Sasa Lukić 63' 2:4 - Remo Freuler (sam.) 68' 3:4 - Mario Pasalić 78' 4:4 - Luis Muriel (k.) 84'