Austria
18' Stefan Lainer 78' Michael Gregoritsch 85' Stefan Lainer 89' Marko Arnautović
Macedonia Płn.
28' Goran Pandev 42' Aleksandar Trajkovski 52' Ezgjan Alioski
3:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec spotkania. Austria wygrała 3:1 z Macedonią Północną.

Austria. Schodzi: Xaver Schlager. Wchodzi: Stefan Ilsanker.

Gra toczy się teraz w środkowej strefie boiska.

Doliczone cztery minuty.

Gol! Strzelił Marko Arnautović.

3:1 i już chyba po meczu! Tym razem błąd w defensywie Macedonii. Marko Arnautović przejął futbolówkę, minął bramkarza i skierował piłkę do siatki.

Austria cofnęła się do defensywy. Macedonia Północna szuka okazji na gola.

Zagranie z rzutu wolnego w pole karne Austrii. Milan Ristovski lekko trącił piłkę, a ta przeleciała obok bramki.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Stefan Lainer.

Świetnie w defensywie spisał się Stefan Lainer. Znakomicie wybił piłkę przerywając groźną akcję Macedonii.

Austria stara się teraz dłużej utrzymać przy piłce.

Gol! Strzelił Michael Gregoritsch. Asystował mu David Alaba.

Austria prowadzi 2:1! Po dośrodkowaniu Alaby ze skrzydła na piłkę nabiegł Michael Gregoritsch i z kilku metrów skierował futbolówkę do siatki!

Czy to spotkanie zakończy się remisem 1:1?

Groźna akcja Macedonii. Po dograniu w pole karne wyblokowany został jednak Ezgjan Alioski.

Ezgjan Alioski strzelał z woleja z pierwszej piłki z około 16 metrów. Uderzenie jednak zablokowane.

Znów nieco spokojniejsze tempo spotkania i więcej gry w środkowej strefie.

Z dystansu niecelnie strzelał Xaver Schlager.

Ostatnie minuty zdecydowanie ciekawsze. Przed chwilą po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie główkował Marcel Sabitzer.

Kapitalnie spisał się Stole Dimitrievski. Bramkarz Macedonii obronił piłkę, którą po dośrodkowaniu lekko trącił głową Michael Gregoritsch.

Macedończycy przed szansą, ale Austrię uratował Daniel Bachmann. Bramkarz obronił uderzenie Gorana Pandeva z ostrego kąta.

Brakuje ciekawych akcji w tej części spotkania. Nie jest to porywające widowisko.

Gra wznowiona.

Przerwa w grze. Pomocy medycznej potrzebuje bramkarz reprezentacji Macedonii Północnej.

Austria teraz dominuje na boisku i zamknęła rywala na jego połowie boiska.

Żółtą kartkę za brzydki faul otrzymał Ezgjan Alioski.

Lekka sprzeczka zawodników obu drużyn w środkowej strefie boiska. Chwilowa przerwa w grze.

Głębokie podanie w pole karne Macedonii Północnej. Zagranie jednak zbyt mocne i piłka wyleciała poza boisko.

Piłkarze z Austrii szukają miejsca, jak podejść pod bramkę rywala.

Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy. Jak na razie remis 1:1.

Doliczone dwie minuty.

Stefan Lainer ładnie zagrywał piłkę przed bramkę Macedonii. Kapitalnie futbolówkę wybił Darko Velkovski.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Aleksandar Trajkovski.

Końcówka pierwszej połowy spotkania. Przy piłce drużyna Austrii.

Dośrodkowanie w pole karne Macedonii Północnej. Piłkę pewnie wybił Stefan Ristovski.

Austria rozgrywa piłkę na połowie Macedonii Północnej. Do bramki rywala ma jednak daleko.

Odważnie i ambitnie grają Macedończycy. Przed chwilą z dystansu niecelnie strzelał Stefan Ristovski.

David Alaba zagrywał z rzutu rożnego. Piłkę dobrze wybił Stole Dimitrievski.

Teraz nieco spokojniejszy fragment spotkania.

Piłkarze reprezentacji Austrii spokojnie rozgrywają teraz piłkę w środkowej strefie boiska.

Gol! Strzelił Goran Pandev.

Ogromny błąd w defensywie Austrii! Do przypadkowo odbitej piłki wyszedł bramkarz Daniel Bachmann, lecz nie zdołał jej złapać. Futbolówkę przejął Goran Pandev i skierował ją do siatki. Wielka radość w zespole Macedończyków! Mamy 1:1

Ezgjan Alioski bardzo dobrze zagrał z rzutu wolnego. Sędzia dopatrzył jednak faulu zawodnika Macedonii Północnej i przerwał grę.

Przenosimy się pod drugą bramkę. Będzie rzut wolny dla Macedonii. Dobra okazja na dośrodkowanie w pole karne rywala.

Kolejna wrzutka w pole karne Macedonii. Tym razem strzelał Sasa Kalajdzić, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć.

Macedończycy starają się zaatakować. Gra toczy się jednak daleko od bramki Austrii.

Gol! Strzelił Stefan Lainer. Asystował mu Marcel Sabitzer. 1:0 prowadzi Austria! Znakomite głębokie dośrodkowanie Marcela Sabitzera na długi słupek. Tam wrzutkę idealnie zamknął Stefan Lainer i skierował piłkę do siatki!

W ostatnich minutach Austria stara się nieco śmielej ruszyć do ataku. Macedończycy dobrze jednak rozbijają akcje rywala.

Sasa Kalajdzić zdecydował się na uderzenie z dystansu. Ten strzał został zablokowany.

Za nami pierwsze dziesięć minut. Na razie oba zespoły badają swoje możliwości. Brakuje sytuacji pod jedną lub drugą bramką.

Cały czas jednak rywalizacja toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

Szybka, ofensywna akcja Macedonii Północnej. Zabrakło już jednak dokładnego dogrania przed bramkę Austrii.

Jak na razie zacięta rywalizacja głównie w środkowej strefie boiska.

Zaczynamy!

Piłkarze już na boisku. Za chwilę początek spotkania.

Niedzielny mecz Austrii z Macedonią Północną będzie trzecim w historii pomiędzy tymi reprezentacjami. Dwa pierwsze odbyły się w 2019 roku, właśnie w ramach eliminacji do Euro 2020.

Spotkanie poprowadzi Andreas Ekberg (Szwecja).

Mecz zostanie rozegrany na Arena Nationala w Bukareszcie.

Przed nami pierwsze spotkanie grupy C, w którym Austria zmierzy się z reprezentacją Macedonii Północnej. Początek meczu o godzinie 18:00.