Zobacz drużynę
Anglia
57' Raheem Sterling 64' Phil Foden
Chorwacja
42' Duje Caleta-Car 48' Mateo Kovacić 66' Marcelo Brozović
1:0
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Udany start Anglików na Euro 2020. Wielkiego spotkania nie zagrali, ale wygrali 1:0.

Strzał rozpaczy Pasalicia, ale wysoko ponad bramką!

Pickford pięć metrów przed bramką pewnie wyłapał piłkę. Anglia coraz bliżej wygranej.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Przerwa w grze. Z rywalem głową zderzył się Jude Bellingham.

Anglicy oddalili grę od własnej bramki. Chorwaci niewiele są w stanie zdziałać, a do końca już niewiele.

Chorwacja. Schodzi: Mateo Kovacić. Wchodzi: Mario Pasalić.

Perisić dośrodkował, wyszedł z tego strzał. Jordan Pickford nie dał się zaskoczyć, pewnie złapał piłkę.

Anglia. Schodzi: Harry Kane. Wchodzi: Jude Bellingham.

Biją głową w mur Chorwaci. Anglicy coraz głębiej. Na razie przynosi to skutek.

Chorwacja. Schodzi: Ante Rebić. Wchodzi: Bruno Petković.

Cały czas przy piłce utrzymują się Chorwaci. Anglicy cofnęli się i zamierzają bronić dostępu do własnej bramki. Czy nie za szybko?

Przerwa w grze. Problemy ma Stones. Defensor potrzebuje pomocy medycznej.

Akcja Anglików, Sterling uderzył z woleja z pola karnego. Piłka poszybowała daleko od celu.

Chorwaci na połowie Anglików. Szukają wyrównania wicemistrzowie świata. Jednak nie potrafią oddać celnego strzału.

Anglia. Schodzi: Phil Foden. Wchodzi: Marcus Rashford.

Chorwaci uaktywnili się w ofensywie. Z kornera dogrywał Modrić, z woleja z ok. 16 metrów uderzał Brozović, ale daleko od celu.

Z rzutu wolnego uderzył Mount. Piłka poszybowała tuż ponad bramką.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Marcelo Brozović.

Bilard w polu karnym Anglików. Dwa uderzenia Chorwatów, pierwszy zablokowany. Poprawka Rebicia była niecelna.

Żółtą kartkę otrzymał Phil Foden.

Kane pozbierał się z murawy, co wzbudziło radość Anglików.

Kane po uderzeniu wpadł na słupek. Anglik odczuł zderzenie, leży na murawie i jest mu udzielana pomoc.

Do piłki trzy metry przed bramką doszedł Kane, ale nie trafił!

Dwa kwadranse pozostały wicemistrzom świata na zmianę losów w meczu. Na razie brakuje Chorwatom jakichkolwiek argumentów.

Chorwaci po stracie gola nie są w stanie odpowiedzieć Anglikom. Wybrańcy Southgate'a wciąż w natarciu.

Gol! Strzelił Raheem Sterling. Asystował mu Kalvin Phillips. Anglicy uzyskali przewagę i udokumentowali to golem. Pięknie dograł Phillips do Sterlinga, a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. 1:0!

Brakuje spięć podbramkowych. Powoli inicjatywę przejmują Anglicy. Czyżby za moment mieli ruszyć do natarcia?

Sporo walki w środku pola. Pod bramkami jednak niewiele się dzieje. Nikt nie chce zbytnio ryzykować.

Jordan Pickford kilka metrów przed polem karnym. Bramkarz wybił piłkę daleko w pole.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Mateo Kovacić.

Rebić wysoko atakuje Anglików. Czyni to jednak w pojedynkę i niewiele potrafi wskórać.

Wracamy do gry po przerwie!

Przerwa. Jak na razie na Wembley bez goli. Więcej okazji na bramkę mieli Anglicy, ale brakowało im precyzji.

Z rzutu wolnego uderzał Kieran Trippier, trafił jednak w mur.

Będzie rzut wolny dla Anglików, dwa metry przed linią pola karnego!

Żółtą kartkę otrzymał Duje Caleta-Car.

Akcja Chorwatów przerwana. Na minimalnym spalonym znalazł się Rebić.

Anglicy ponownie częściej utrzymują się przy piłce, ale zagrozić wicemistrzom świata w ostatnich minutach nie są w stanie.

Minuty płyną, na boisku niewiele się dzieje. Anglicy nie są w stanie wrócić do tempa w jakim grali w pierwszym kwadransie.

Kwadrans do przerwy. Za Chorwatami już chyba wszystko co najgorsze. Gola nie stracili, sami teraz szukają swojej okazji.

Ustały ataki Anglików. Mecz wyrównał się. Niewiele się dzieje.

Odpowiedź Chorwatów. Z pola karnego z pierwszej piłki uderzył Perisić. Jeszcze dalej od celu niż chwilę wcześniej Sterling.

Sprzed pola karnego prawą nogą uderzył Sterling. Bardzo niecelna próba.

Pierwsze od dłuższego czasy wyjście Chorwatów. Wicemistrzowie świata nie przedostali się jednak nawet w pole karne Anglików.

Szukają Anglicy premierowego trafienia. Chorwaci nie zamierzają się otwierać. Raz to uczynili i mieli problemy.

Dogranie z rzutu wolnego do Kane'a, ten jednak znalazł się na wyraźnym spalonym.

Nie zmienia się obraz gry. Atak pozycyjny Anglików, Chorwaci nie kwapią się do przejęcia piłki.

Cały czas w ataku Anglia. Chorwaci głęboko na własnej połowie, nie potrafią na dłużej przejąć piłki.

Po rzucie rożnym płasko z woleja uderzył Kalvin Phillips, bramkarz zdołał odbić piłkę!

Przycisnęli Anglicy. Coraz większe problemy mają Chorwaci.

Kontra Anglików, piłkę w polu karnym otrzymał Phil Foden. Techniczny strzał zatrzymał się na słupku! Futbolówka wróciła w pole karne, ale nie miał kto jej dobić do bramki.

Kombinacyjna akcja Chorwatów, sędzia jednak przerwał grę. Piłka trafiła właśnie w arbitra.

Dość anemiczne premierowe minuty. Piłkarze nie forsują tempa.

Dalekie zagranie do Kane'a, jednak zabrakło dokładności.