Górnik Zabrze
1' Jesus Jimenez 23' Jesus Jimenez 45+1' Piotr Krawczyk 87' Wojciech Hajda 90+1' Jesus Jimenez
Podbeskidzie Bielsko-Biała
22' Dmytro Baszłaj 48' Michał Rzuchowski 57' Kamil Biliński 82' Kamil Biliński
4:2

Koniec. Górnik wygrał 4:2 i został liderem PKO Ekstraklasy.

Gol! Strzelił Jesus Jimenez. Piękna, indywidualna akcja Jimeneza, który ograł dwóch obrońców i strzałem zewnętrzną częścią buta pokonał Polacka. 4:2!

Sędzia doliczył 3 minuty.

Żółtą kartkę otrzymał trener gości Krzysztof Brede.

Z dystansu niecelnie uderzył Marzec. Goście szukają swojej szansy na punkt.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Wojciech Hajda.

Bielszczanie w ataku. Niewiele czasu do końca. Zapowiada się ciekawa końcówka.

Gol! Strzelił Kamil Biliński. Asystował mu Desley Ubbink. Podbeskidzie złapało kontakt bramkowy! Kontra gości, Gach w polu karnym wycofał piłkę do Ubbinka, ten odegrał do Bilińskiego. Snajper mocnym strzałem uderzył do bramki. Na linii stało jeszcze dwóch obrońców Górnika, ale piłki nie zdołali wybić. Już tylko 3:2!

Po rzucie rożnym Krawczyk z bliska wbił piłkę do bramki, ale po zgraniu Bochniewicza był na spalonym. Wciąż 3:1.

Jimenez na czwarty metr do Prochazki, ten jednak spudłował!

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jaroch uderzył głową dwa metry ponad bramką.

Minuty płyną, gra coraz mniej ciekawa, ale Górnik kontroluje mecz.

Akcję bielszczan uderzeniem z dystansu zakończył Desley Ubbink. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i pewnie złapał ją Chudy.

Spadło tempo meczu. Górnik ponownie przeniósł ciężar gry na połowę gości.

Podbeskidzie. Schodzi: Tomasz Nowak. Wchodzi: Desley Ubbink.

Tym razem na spalonym znalazł się Sierpina.

Zagranie do Krawczyka, który znalazł się na spalonym.

Kontra Górnika zakończona złym zagraniem Jimeneza. To ważny moment dla tego meczu. Jeśli goście coś jeszcze strzelą to może być bardzo ciekawie.

Goście poczuli krew! Z pola karnego strzelał Danielak, po rykoszecie piłka przeleciała tuż ponad bramką!

Gol! Strzelił Kamil Biliński. Asystował mu Łukasz Sierpina. Tymczasem to Podbeskidzie trafiło do siatki! Gach na lewo do Sierpiny, ten w pole karne do Bilińskiego. Napastnik przyjął piłkę, zwiódł rywala i mocnym uderzeniem z ok. 12 metrów pokonał Chudego. 3:1!

Notorycznie błędy w defensywie popełniają goście. Jeśli więcej koncentracji zachowają gospodarze, to wynik może być dużo wyższy.

Próba wyjścia bielszczan, ale gra zatrzymana. Powodem spalony.

Błąd Rzuchowskiego, nieporozumienie obrońcy i bramkarza, ale Krawczyk nie potrafił w sytuacji sam na sam pokonać Polacka!

Janza dogrywał z rzutu wolnego, efektem tylko rzut rożny.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Michał Rzuchowski.

Jaroch uderzył z rzutu wolnego, słabo i do tego wprost w Chudego.

Ależ Biliński miał szansę! Dogranie z lewej strony Danielaka, ale napastnik bielszczan pięć metrów przed bramką skiksował!

Wracamy do gry!

Przerwa. Podbeskidzie po powrocie do PKO Ekstraklasy jak na razie zderzyło się ze ścianą. 3:0 mówi wszystko.

Gol! Strzelił Piotr Krawczyk. Asystował mu Erik Janza. To już mały nokaut. Z lewej strony precyzyjnie dośrodkował Janza, a nadbiegający Krawczyk głową z pięciu metrów trafił na 3:0!

Krawczyk wychodził sam naprzeciwko Polacka, bramkarz nogami zatrzymał piłkę.

Nowak źle przyjął piłkę przed polem karnym i w efekcie odegrał do Pawłowskiego. Ten mocno dogrywał, ale nie miał kto wbić piłki do siatki z dwóch metrów.

Starają bielszczanie jeszcze przed przerwą dać sobie nadzieję na walkę o "coś" po przerwie.

Z ok. 16 metrów uderzał Nowak, trafił jednak w obrońcę. Mogło być groźnie.

Jaroch dogrywał w pole karne, Sierpinę uprzedził na przedpolu Chudy.

Problemy z nogą ma Wiśniewski. Obrońca Górnika podkręcił staw skokowy.

Gra częściej toczy się na połowie gości. Podbeskidzie szans szuka w kontrach.

Jedna z nielicznych prób w ostatnich minutach bielszczan. Zagranie w polu karnym do Sierpiny jednak zbyt mocne.

Po stracie drugiej bramki Podbeskidzie nie potrafi zagrozić zabrzanom. Górnik prowadząc 2:0 czuje się bardzo pewnie.

Gol! Strzelił Jesus Jimenez. Polacek tańczył, skakał, a Jimenez spokojnie poslał tzw. szczura w kierunku prawego słupka. Roztańczony Polacek szans nie miał żadnych. 2:0!

Górnikowi należał się rzut karny?

Żółtą kartkę otrzymał Dmytro Baszłaj.

Rzut karny dla Górnika Zabrze!

Tymczasem sędzia popędził do monitora. Będzie rzut karny? Było uderzenie łokciem w twarz?

Sobczyk rozbił głowę. Zalał się krwią napastnik zabrzan.

Krótkie zagranie do Janży, ten jednak został zablokowany.

Rzut wolny pośredni z pola karnego. Sędzia uznał, że obrońca Podbeskidzia podawał do Polacka. Powtórki pokazały, że arbiter się pomylił.

Zabrzanie przejęli piłkę na połowie bielszczan, ruszyli z liczebną przewagę, ale w końcówce zabrakło decyzji o oddaniu strzału. Przekombinowali i szansę zaprzepaścili.

Przerwa w grze. Dwóch zawodników zderzyło się głowami. Jaroch wstał, Gryszkiewicz jeszcze cierpi.

Akcja za akcję, ciekawe pierwsze minuty. Bielszczanie po słabszym początku zaczynają pokazywać pazur!

Pierwszy oskrzydlająca akcja Podbeskidzia. Sierpina jednak dośrodkował zbyt mocno.

Zagranie w pole karne do Prochazki, strzał był już jednak słaby i dodatkowo został zablokowany przez obrońcę.

Zagranie za plecy obrońców do Tomasza Nowaka, Chudy kilka metrów przed polem karnym wyjaśnił sytuację.

Biliński ostro łokciem potraktował Janżę. Obyło się bez kartki.

Sędzia uznał, że wszystko odbyło się w sposób zapisany w przepisach. 1:0!

Oj, sędzia biegnie do "telewizorka", powtórki pokazały, że Jimenez dotknął piłkę ręką.

Jeszcze trwa sprawdzanie czy nie było zagrania ręką. Czekamy na sygnał z VAR-u.

Gol! Strzelił Jesus Jimenez. Asystował mu Alex Sobczyk. Początek marzenie dla zabrzan! 58. sekunda i gol. Dalekie zagranie, piłkę rozegrali między sobą Sobczyk z Jimenezem. Hiszpan w sytuacji sam na sam między nogami Polacka trafił do bramki. 1:0!