Koniec. Bardzo cenne zwycięstwo Warty Poznań. W Zagłębiu może być tym spotkaniu zrobić się gorąco.

Wciąż gramy. Warta pod polem karnym Zagłębia. To już ostatnie sekundy meczu.

Tym razem po dograniu z rogu Lis zdołał wybić piłkę. Zagłębie w ataku.

Przerwa w grze. Na murawę runął Żurawski.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Po dograniu z rogu do piłki doszedł Simić. Uderzył jednak ponad bramką!

Dośrodkowanie w pole karny Warty, obrońca wybił piłkę na rzut rożny.

Żółtą kartkę otrzymał Michał Jakóbowski.

Zagłębie nie potrafi na dłużej przedostać się pod bramkę Warty. A sekundy płyną.

Po dograniu z rogu w dobrej sytuacji uderzał Ławniczak, jednak źle przymierzył głową.

Jakóbowski uderzał z narożnika pola bramkowego, górą Hładun!

Po objęciu prowadzenia gracze Warty cały czas przebywają na połowie Zagłębia.

Gol! Strzelił Łukasz Trałka. Asystował mu Michał Jakóbowski. Cóż za uderzenie! Jakóbowski na dwunasty metr do Trałki, a ten z lewą nogą uderzył w samo okienko. 1:0!

Minuty płyną, ale cały czas brakuje groźnych okazji bramkowych.

Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Jończego, ten jednak uderzył daleko od bramki strzeżonej przez Lisa.

Baszkirow uderzył sprzed pola karnego, piłka jednak poszybowała metr ponad bramką.

Dużo ciekawsza jest 2. połowa gry. Zespoły w końcu zaczęły szukać goli.

Z pola karnego uderzył Kuzdra, jednak ponad bramką.

Lewą nogą sprzed pola karnego uderzył Szysz, jednak niecelnie.

Składna akcja Warty zakończona niecelnym strzałem Grzesika z ok. 16 metrów.

Zderzenie w środku pola. Przerwa w grze. Oko dostał w głowę. Na szczęście nie wygląda to źle.

Próba odpowiedzi Zagłębia. Drażić do Baszkirowa, Ivanov przejął dogranie. A do bramki było już niewiele.

Kolejna okazja Warty, z boku pola bramkowego uderzał Grzesik. Piłka poszybowała ponad bramką, ale będzie jeszcze rzut rożny.

Żurawski sam na sam z Hładunem, młody zawodnik z obrońcami na plecach uderzył z tzw. dużego palca. Bramkarz zdołał odbić piłkę!

Jak na razie po przerwie rwana gra. Czekamy na większe emocje.

Wracamy do meczu!

Przerwa. Jedno celne uderzenie, dwie kontuzje. Za kwadrans wracamy. Ma być ciekawiej.

Korner dla Warty, ale bardzo złe dogranie Trałki.

Ciekawostka dnia: na razie więcej kontuzji niż celnych strzałów.

Sędzia doliczył aż 4  minuty.

Co zrobił Szysz? Miało wyjść dośrodkowanie, wyszła... kaszana. Od bramki Warta.

Kolejne dogranie z rogu Starzyńskiego, ponownie jednak zabrakło uderzenia.

Jest i strzał Warty, do uderzenia głową z pola karnego doszedł Grzesik. Zawodnik przymierzył jednak ponad bramką.

Trałka dogrywał z rzutu wolnego, Hładun na raty złapał piłkę. Dodatkowo bramkarz był faulowany.

Korner dla lubinian, piłka została wybita na kolejny rzut rożny.

Wciąż emocje jak na rybach. Tymczasem zakończył się kolejny odcinek serialu "Klan". Podobno było dużo ciekawiej. Nadrobimy zaległości i damy znać.

Dwa kwadranse za nami. Początek był w miarę obiecujący, teraz jednak zostaliśmy z meczem niczym Himilsbach z językiem angielskim.

Jakóbowski w pole karne do Jarocha, ten jednak został przyblokowany. Mogło być groźnie, z naciskiem na mogło.

Cały czas bez większych emocji. Poza jedną akcją lubinian bramkarze mogą obmyślać plan na wtorkową wizytę na stoku narciarskim, oczywiście w reżimie.

W szczękę dostał Wójcicki, na szczęście policzył zęby i pozbierał się z murawy.

Orlik w wydaniu czterdziestolatków! Kuzdra zobaczył piłkę 30 metrów przed polem karnym. Już widział tytuły w prasie itd. Tymczasem strzał z woleja i piłka doleciała do Wronek.

Kolejny uraz, tym razem problemy ma Kruk. Zawodnik gości siedzi w polu karnym.

Lubinianie cały czas aktywniejsi z przodu. Miedziowi szukają premierowego trafienia w meczu.

Problemy mięśniowe ma Kieliba. Będzie konieczna zmiana, kapitan Warty jest wściekły, ale niewiele może na to wszystko poradzić.

Baszkirow uderzał z pola karnego, ale Rosjanin został przyblokowany. Będzie rzut rożny.

Zagłębie częściej przebywa na połowie Warty. Gospodarze starają się wyprowadzać szybkie akcje.

Groźnie pod bramką Warty. Zagranie Żubrowskiego do Szysza, ten uderzył z ostrego kąta, Lis zdołał wybić piłkę na korner.

Warta od pierwszej minuty wysoko atakuje lubinian. Agresywnie rozpoczęli gospodarze. Goście dużo spokojniej.

Gramy!

Mecz poprowadzi Piotr Lasyk (Bytom).

Kto wygra mecz?

Warta plasuje się w dole tabeli i drży patrząc jak zespoły zagrożone punktuje. Zagłębie w poprzednim tygodniu odpadło z rozgrywek Pucharu Polski, zresztą podobnie jak poznaniacy.