Piast Gliwice
13' Kristopher Vida 18' Jakub Rzeźniczak 41' Alberto Toril 78' Jakub Czerwiński 88' Jakub Czerwiński
Wisła Płock
38' Anton Krywociuk 66' Dominik Furman 75' Damian Warchoł 79' Damian Warchoł 90' Jakub Rzeźniczak
4:3

Działo się w sobotnie popołudnie na stadionie Piasta Gliwice. Druga połowa jeszcze bardziej szalona niż pierwsza. Gospodarze z kompletem punktów. Stracili dwubramkowe prowadzenie w rywalizacji jedenastu na dziesięciu, jednak to do nich należało ostatnie słowo w przebojowym pojedynku. Po golu Jakuba Czerwińskiego w 88. minucie zrobiło się 4:3.

O wyniku poprzedniego meczu obu drużyn zdecydował tylko jeden strzał do bramki. Piast Gliwice poniósł drugą porażkę w sezonie, z Pogonią Szczecin. Wisła Płock zapunktowała jako ostatni zespół w PKO Ekstraklasie i pokonała Radomiaka. W tabeli kluby znalazły się blisko siebie z trzema punktami i z zamiarem oddalenia się od przeciwnika dzięki wygranej w bezpośrednim pojedynku. Zadanie wykonał zespół z województwa śląskiego po znacznie bardziej atrakcyjnym niż wspomniane widowisku.Tylko Fornalik dokonał zmian w podstawowym składzie. Trener Piasta wprowadził Tiago Alvesa i Alberto Torila za Patryka Lipskiego oraz Michała Żyrę. Południowcy mieli dodać rozmachu i zadbać o niekonwencjonalne elementy w ofensywie. Nie minęło dużo czasu i Tiago Alves dał sygnał drużynie niecelnym strzałem przewrotką po dośrodkowaniu Martina Konczkowskiego. Gospodarze ruszali do przodu i niebawem był tego efekt.Piast kilka razy ostrzegł Nafciarzy, a że ci nie potraktowali tego poważnie, to niebawem piłka znalazła się w ich bramce. Pierwszy gol padł w 13. minucie. Arkadiusz Pyrka przedarł się dynamicznie na prawej stronie boiska, a jego wrzutka została podsumowana strzałem głową przez Kristophera Vidę. Autor trafienia miał nadspodziewanie dużo miejsca na dynamiczny wyskok i przymierzenie.ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za strzał! Wyskoczył w powietrze i... (ZOBACZ)
Pięć minut później Piast prowadził 2:0. W 18. minucie Michał Chrapek zabrał się za wykonanie rzutu rożnego i po jego dośrodkowaniu piłka odbiła się od dwóch zawodników. Tym drugim był Jakub Rzeźniczak, który zaskoczył niezdarnym zagraniem Bartłomieja Gradeckiego i strzelił gola samobójczego. Trener Maciej Bartoszek kiwał głową z niedowierzaniem, ponieważ Wisła znalazła się w tarapatach na własne życzenie.Piast zszedł na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem, ale nie 2:0, a 3:1. W kwadransie poprzedzającym przerwę drużyny wymieniły się ciosami w dynamicznym widowisku. Anton Krywociuk zmniejszył zaliczkę Piasta po wrzutce z rzutu wolnego Piotra Tomasika, a niewiele później kolejne celne uderzenie głową oddał Albrto Toril. Hiszpan zdobył premierową bramkę w barwach gliwickiego klubu po wrzutce Kristophera Vidy.Trener Maciej Bartoszek zmienił dwóch zawodników w przerwie. Zdecydowana reakcja była niezbędna i zamiast Damiana Michalskiego oraz Marko Kolara zagrali Kristian Vallo oraz Łukasz Sekulski. Goście przeszli do ataku pozycyjnego, ale efekt nie był zadowalający. Nie wytrzymał tego nerwowo Dominik Furman i w 66. minucie zobaczył czerwoną kartkę za faul na Arkadiuszu Pyrce. Odrobienie strat w dziesięciu wydawało się już prawie niemożliwe.Nic jednak bardziej mylnego. Wisła doprowadziła do remisu 3:3 dwoma strzałami dopiero co wprowadzonego z ławki rezerwowych Damiana Warchoła. Piłkarze z Gliwic kręcili głowami z niedowierzaniem, ponieważ stracili wyraźną zaliczkę w rywalizacji jedenastu na dziesięciu. Z kolei Nafciarze triumfowali jakby byli na prowadzeniu, przeprowadzili szalony pościg.Pozostało drużynom kilkanaście minut na rozstrzygnięcie pojedynku i udało się to gospodarzom. Jakub Czerwiński okazał się autorem decydującego uderzenia na 4:3 dla Piasta w 88. minucie. Okazało się ono puentą dla ciekawego spektaklu.Piast Gliwice - Wisła Płock 4:3 (3:1)1:0 - Kristopher Vida 13'2:0 - Jakub Rzeźniczak (sam.) 18'2:1 - Anton Krywociuk 38'3:1 - Alberto Toril 41'3:2 - Damian Warchoł 75'3:3 - Damian Warchoł 79'4:3 - Jakub Czerwiński 88'Składy:Piast: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Jakub Holubek - Michał Chrapek, Patryk Sokołowski - Arkadiusz Pyrka (90' Ariel Mosór), Tiago Alves (62' Patryk Lipski), Kristopher Vida (73' Michał Żyro) - Alberto Toril (73' Damian Kądzior)Wisła: Bartłomiej Gradecki - Damian Michalski (46' Kristian Vallo), Jakub Rzeźniczak, Anton Krywociuk, Dawid Kocyła (62' Radosław Cielemęcki) - Damian Rasak (74' Filip Lesniak), Dominik Furman - Piotr Tomasik, Mateusz Szwoch, Rafał Wolski (74' Damian Warchoł) - Marko Kolar (46' Łukasz Sekulski)Żółte kartki: Czerwiński (Piast) oraz Rzeźniczak (Wisła)Czerwona kartka: Dominik Furman (Wisła) /66' - za faul/Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)[table=1339 mceItemTable]{"headers":["#","Dru\u017cyna","M","Z","R","P","Bramki","Pkt"],"columns":["align--right","align--left","","","","","",""],"hideable":[false,false,false,true,true,true,false,false],"data":[{"class":"podium-first","data":[1,"Lech Pozna\u0144<\/a>",4,3,1,0,"8:2","[b]10<\/b>"]},{"class":"podium","data":[2,"Jagiellonia Bia\u0142ystok<\/a>",3,2,1,0,"5:1","[b]7<\/b>"]},{"class":"podium","data":[3,"Pogo\u0144 Szczecin<\/a>",3,2,1,0,"4:1","[b]7<\/b>"]},{"class":"no-class","data":[4,"Piast Gliwice<\/a>",4,2,0,2,"8:7","[b]6<\/b>"]},{"class":"no-class","data":[5,"Rak\u00f3w Cz\u0119stochowa<\/a>",3,2,0,1,"5:6","[b]6<\/b>"]},{"class":"no-class","data":[6,"Warta Pozna\u0144<\/a>",3,1,2,0,"7:3","[b]5<\/b>"]},{"class":"no-class","data":[7,"\u015al\u0105sk Wroc\u0142aw<\/a>",3,1,2,0,"5:4","[b]5<\/b>"]},{"class":"no-class","data":[8,"Lechia Gda\u0144sk<\/a>",3,1,2,0,"3:2","[b]5<\/b>"]},{"class":"no-class","data":[9,"Wis\u0142a Krak\u00f3w<\/a>",4,1,1,2,"7:6","[b]4<\/b>"]},{"class":"no-class","data":[10,"Radomiak Radom<\/a>",3,1,1,1,"3:2","[b]4<\/b>"]},{"class":"no-class","data":[11,"Stal Mielec<\/a>",4,1,1,2,"3:5","[b]4<\/b>"]},{"class":"no-class","data":[12,"KGHM Zag\u0142\u0119bie Lubin<\/a>",2,1,0,1,"3:4","[b]3<\/b>"]},{"class":"no-class","data":[13,"Legia Warszawa<\/a>",2,1,0,1,"2:3","[b]3<\/b>"]},{"class":"no-class","data":[14,"Wis\u0142a P\u0142ock<\/a>",4,1,0,3,"4:6","[b]3<\/b>"]},{"class":"no-class","data":[15,"G\u00f3rnik Zabrze<\/a>",3,1,0,2,"2:5","[b]3<\/b>"]},{"class":"pol","data":[16,"Bruk-Bet Termalica Nieciecza<\/a>",4,0,2,2,"4:7","[b]2<\/b>"]},{"class":"pol","data":[17,"Cracovia<\/a>",3,0,1,2,"2:5","[b]1<\/b>"]},{"class":"pol","data":[18,"G\u00f3rnik \u0141\u0119czna<\/a>",3,0,1,2,"2:8","[b]1<\/b>"]}]}[/table] Czytaj także: Zawiodła ofensywa. Pierwszy polski klub odpadł z pucharówCzytaj także: Thriller z udziałem Rakowa Częstochowa. Historyczny gol i fenomenalny Kovacević w 122. minucie

Doliczone pięć minut.

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Rzeźniczak za ostre przewinienie.

Gol! Strzelił Jakub Czerwiński.

Tak to właśnie wyglądało, że strzelanie w Gliwicach jeszcze się nie zakończyło. Trafienie Jakuba Czerwińskiego może być puentą dla dynamicznego, odrobinę szalonego widowiska. Kapitan zrehabilitował się za gola samobójczego z poprzedniego spotkania przeciwko Pogoni Szczecin.

Nieuznana bramka Damiana Kądziora. Piast Gliwice już cieszył się z odzyskania prowadzenia, ale nie tym razem. Trafienie anulowane z powodu wcześniejszego spalonego i w szalonej konfrontacji pozostaje remis.

Gol! Strzelił Damian Warchoł. Asystował mu Radosław Cielemęcki.

Kapitalne wejście na boisko z ławki rezerwowych Damiana Warchoła, ambitny pościg Wisły Płock stał się faktem. Piłka po raz drugi znalazła się w bramce Frantiska Placha po strzale zmiennika. Piast Gliwice musi zapomnieć o swoim prowadzeniu, co wydaje się piłkarskim kryminałem!

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Czerwiński za ostre przewinienie.

Gol! Strzelił Damian Warchoł. Asystował mu Kristian Vallo.

Akcja zmienników przywróciła gościom wiarę w możliwość zapunktowania mimo problemów w obronie oraz osłabienia. Trafienie kontaktowe i musi budzić się drużyna Waldemara Fornalika w przerwie na uzupełnienie płynów. Damian Warchoł przymierzył do bramki Frantiska Placha po dograniu Kristiana Vallo.

Nafciarze jeszcze próbują poprawić swoją sytuację. Ambicji w drugiej połowie nie można im odmówić. Dziesięciu podopiecznych Macieja Bartoszka pozostaje w posiadaniu piłki na połowie Piasta Gliwice.

Dominik Furman osłabił drużynę, której powinien być liderem.

Czerwoną kartkę otrzymał Dominik Furman za brutalny faul na Arkadiuszu Pyrce.

Sędzia analizuje, czy powinna być czerwona kartka dla Dominika Furmana za ostre przewinienie w centrum boiska.

Piast Gliwice. Schodzi: Tiago Alves. Wchodzi: Patryk Lipski.

Kolejne próby zaskoczenia Frantiska Placha, ale Piast Gliwice nauczył się czegoś na błędzie popełnionym przy golu Antona Krywociuka i nie pozwala gościom na dochodzenie do dogodnych pozycji strzeleckich.

Dwie interwencje Bartłomieja Gradeckiego na przedpolu. W pierwszej połowie nie mógł mieć dobrego samopoczucia. Praktycznie co uderzenie Piasta Gliwice, to piłka znajdowała się w jego bramce. Teraz nabiera pewności siebie i stara się zmobilizować kompanów z pola do ataku.

Tym razem Nafciarzom nie udało się przekuć rzutu wolnego na obrzeżach pola karnego przeciwnika w gola. Piłka przeleciała ponad głowami wszystkich zawodników zainteresowanych oddaniem strzału na bramkę Frantiska Placha.

Wisła Płock przystąpiła do ataku pozycyjnego po powrocie z szatni na boisko. Dotąd nie wynikło z niego nic specjalnie interesującego poza zablokowanym strzałem zza linii pola karnego.

Wznowienie rywalizacji na stadionie Piasta Gliwice z dwoma nowymi zawodnikami w jedenastce Wisły Płock. Kristian Vallo oraz Łukasz Sekulski zastąpili kompletnie bezproduktywnych w pierwszej połowie Damiana Michalskiego oraz Marko Kolara.

Pierwsza połowa dla Piasta Gliwice.

Czy Wisła Płock wyrówna po przerwie?

Piast Gliwice lepszy w pierwszej połowie spotkania. Po nieco ponad kwadransie konfrontacji miał dwubramkowe prowadzenie na koncie. Do bramki Bartłomieja Gradeckiego trafili Kristopher Vida i samobójczo Jakub Rzeźniczak. Po wymianie ciosów w kwadransie przed przerwą zrobiło się 3:1. Dynamicznie i interesująco.

Doliczona minuta.

Jeszcze jedna dynamiczna szarża przed zejściem drużyn na przerwę do szatni. Przyjemnie się to ogląda. Arkadiusz Pyrka uruchomił podaniem prostopadłym Tiago Alvesa, a strzelcowi nie zabrakło dużo do pokonania kolejnym uderzeniem bramkarza płocczan.

Gol! Strzelił Alberto Toril. Asystował mu Kristopher Vida.

Nie można narzekać na brak goli w Gliwicach! Piłka jeszcze raz w bramce Bartłomieja Gradeckiego. Nie przypilnował on bliższego słupka po uderzeniu głową Alberto Torila. Premierowe trafienie Hiszpana, które zanotował głową po wrzutce z lewego skrzydła Kristophera Vidy.

Gol! Strzelił Anton Krywociuk. Asystował mu Piotr Tomasik.

Możliwość sprawienia problemu gospodarzom po wrzutce z rzutu wolnego. Została ona wykorzystana! Trafienie kontaktowe. Anton Krywociuk znalazł się niepilnowany między obrońcami Piasta Gliwice i trafił do bramki głową po dograniu Piotra Tomasika. Zaspali gospodarze w defensywie i już nie mogą pochwalić się bezpiecznym prowadzeniem.

Pozostało jeszcze trochę czasu na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie spotkania. Piast Gliwice stracił piłkę, ale Wisła Płock nie potrafiła przeprowadzić kontrataku. To wina Dawida Kocyły. Beznadziejne podanie pod nogi jednego z podopiecznych Waldemara Fornalika.

Kristopher Vida nie stoczył pojedynku z Bartłomiejem Gradeckim po podaniu Tomasa Huka. Po pierwsze dlatego, że nie przyjął dobrze piłki, a po drugie dlatego, że sędzia asystent Sebastiana Krasnego ponownie podniósł chorągiewkę z powodu spalonego. Tuż przed upływem drugiego kwadransa przerwa na napoje.

Rozegranie zespołu z województwa mazowieckiego. Podanie do Rafała Wolskiego, którego powstrzymał Jakub Czerwiński. Obrońca Piasta Gliwice góruje w pojedynkach z przeciwnikami, dobrze rozumie się z Tomasem Hukiem.

Maciej Bartoszek z bardzo niewyraźnym obliczem. Jego podopieczni starają się obudzić i odpowiedzieć Piastowi Gliwice na jego dwa skuteczne ataki. Przed momentem Nafciarzom nie udało się wypracować miejsca do oddania strzału zza pola karnego.

Jakub Rzeźniczak skierował piłkę do własnej bramki. Pech doświadczonego zawodnika.

Gol samobójczy! Jakub Rzeźniczak.

Piast Gliwice idzie do przodu za ciosem. Już dwubramkowe prowadzenie podopiecznych Waldemara Fornalika. Dośrodkowanie Michała Chrapka z rzutu rożnego zostało strącone przez dwóch zawodników i skończyło się lądowaniem piłki w siatce. Jako ostatni dotknął ją niefortunnie Jakub Rzeźniczak i zaskoczył Bartłomieja Gradeckiego.

Gol! Strzelił Kristopher Vida. Asystował mu Arkadiusz Pyrka.

Piast Gliwice na prowadzeniu. Bardzo dobre otwarcie meczu w wykonaniu podopiecznych Waldemara Fornalika. Nie minął kwadrans i gospodarze mają czego bronić. Arkadiusz Pyrka dynamicznie przyspieszył na prawym skrzydle, a jego mierzona wrzutka została podsumowana strzałem głową przez Kristophera Vidę.

Nie brakuje strzałów, ale czegoś im jeszcze potrzeba. Michał Chrapek trafił z rzutu wolnego w mur ustawiony przez Bartłomieja Gradeckiego. Z kolei Arkadiusz Pyrka posłał futbolówkę z dystansu obok słupka.

Tiago Alves oraz Jakub Czerwiński zaatakowali futbolówkę po wrzutce z rzutu wolnego. Po pierwsze sytuacyjne uderzenie było niedokładne, a po drugie sędzia asystent zasygnalizował spalonego i nawet w przypadku lądowania piłki w siatce, nie byłoby gola.

Akcja indywidualna Rafała Wolskiego. Pomocnik Wisły Płock przebiegł bezkarnie obok grupki przeciwników i podsumował rajd uderzeniem zza linii pola karnego. Piłka przeleciała ponad poprzeczką w bramce Frantiska Placha. Wyczekujemy na celne strzały.

Piast Gliwice w niebiesko-czerwonych strojach. Gospodarze rozpoczęli rywalizację mocnym akcentem. Po wrzutce Martina Konczkowskiego do strzału przewrotką złożył się Tiago Alves. Piłka nie ułożyła się perfekcyjnie na stopie i przeleciała obok bramki Bartłomieja Gradeckiego.

Pierwszy gwizdek na stadionie Piasta Gliwice. Ta konfrontacja rozpoczyna sobotnie granie w PKO Ekstraklasie. Gospodarze jeszcze nie zwyciężyli na własnym terenie, a przyjezdni jeszcze nie wygrali na wyjeździe.

Mecz poprzedza hymn Polski.

Jedenastka Piasta Gliwice.

Zestawienie zespołu z Płocka.

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)

Radość Nafciarzy po pokonaniu Radomiaka.

Wisła Płock zapunktowała po raz pierwszy w sezonie.

Wisła Płock rozegrała poprzedni mecz w poniedziałek. Było to udane dla niej zakończenie kolejki. Jedno uderzenie zdecydowało o jej zwycięstwie 1:0 z beniaminkiem. Ponadto podopieczni Macieja Bartoszka zaprezentowali się solidnie w defensywie i nie pozwalali na częste zagrażanie bramce Bartłomieja Gradeckiego.

Waldemar Fornalik przed pojedynkiem z Nafciarzami.

Kristopher Vida zapowiada poprawę na własnym stadionie.

Gliwiczanie rozegrali poprzednie spotkanie na stadionie Pogoni Szczecin. Ponieśli porażkę 0:1 po strzale Jeana Carlosa, który zmylił Frantiska Placha po rykoszecie od Jakuba Czerwińskiego. Były szanse na przynajmniej doprowadzenie do remisu, jednak podopieczni Waldemara Fornalika nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego Dantego Stipicy.

Sobotnie granie w PKO Ekstraklasie rozpocznie się pojedynkiem w Gliwicach. Piast zmierzy się z Wisłą Płock. Po trzech spotkaniach oba zespoły mają na koncie po trzy punkty i zamierzają wykorzystać bezpośrednie starcie do odklejenia się od przeciwnika.