Lechia Gdańsk
38' Marco Paixao  (1:1) 87' Maciej Wilusz  (2:1)
Lech Poznań
12' Tamas Kadar 35' Marcin Robak  (0:1) 46' Tomasz Kędziora
2:1

Koniec spotkania. Lechia pokonała Lecha 2:1.

Lech atakuje, ale wydaje się być oszołomiony. Goście byli bardzo blisko gola, a mimo to przegrywają w samej końcówce meczu.

Arbiter doliczył 3 minuty do czasu gry II połowy.

Gol samobójczy! Maciej Wilusz. Po akcji Sławomira Peszki piłka trafiła do Michała Chrapka. Pecha miał Wilusz, który znalazł się w nieodpowiednim miejscu. Burić był bez szans.

Oba zespoły próbują atakować, czy któraś z ekip zdoła zadać decydujący cios?

Lechia. Schodzi: Rafał Wolski. Wchodzi: Lukas Haraslin.

Formella z pierwszym strzałem. Póki co bez zagrożenia dla bramki gospodarzy.

Lechia. Schodzi: Milos Krasić. Wchodzi: Michał Chrapek.

Peszko zakręcił obrońcami Lecha, ale strzelił niecelnie.

Majewski z dystansu. Kolejny rzut rożny dla Lecha po interwencji Milinkovicia-Savicia.

Lech. Schodzi: Szymon Pawłowski. Wchodzi: Darko Jevtić.

Lech nadal w natarciu, ale Milinković-Savić nie daje za wygraną! Tym razem obronił strzał Pawłowskiego.

Milinković-Savić znów uratował swój zespół po raz kolejny i to dwukrotnie! Marcin Robak najpierw sparował płaski strzał napastnika Lecha, a jego dobitkę zdołał instynktownie odbić na poprzeczkę!

Lech stara się atakować nieco śmielej. Strzelał Majewski, ale jego uderzenie złapał golkiper Lechii.

Brawo dla kibiców w Gdańsku! Takich tłumów nie było jeszcze na żadnym meczu w tym sezonie!

Pierwsza zmiana w Lechu. Schodzi: Maciej Gajos. Wchodzi: Radosław Majewski.

Co za akcja Makuszewskiego! Założył siatkę jednemu z obrońców i zagrał wzdłuż bramki, ale żadnen z partnerów nie wykończył świetnego zagrania.

Świetna okazja dla Lecha! Znów wypracował ją duet Makuszewski-Robak. Skrzydłowy znów zagrał celnie do napastnika Kolejorza, ale tym kapitalnie zachował się Vanja Milinković-Savić! Bramkarz Lechii wybił piłkę z linii bramkowej.

Maciej Gajos trafił wprost w mur z rzutu wolnego, a okazja była naprawdę dobra. Piłka była ustawiona na wprost bramki Lechii w odległości około 20 metrów.

Burić! Znów fatalnie zachowała się para środkowych obrońców. Flavio Paixao dogrywał w pole karne, a piłka minęła defensorów. Odważne wyjście bośniackiego bramkarza uchronił gości przed stratą drugiego gola.

Marco Paixao szuka drugiego gola. Znów uderzał z dystansu, ale tym razem sporo obok bramki.

Gracze obu drużyn znów mieli sporo do powiedzenia w polu bramkowym Buricia. Obyło się bez kartek.

Trzech obrońców Lecha na skrzydle nie było w stanie zatrzymać Krasicia. Ten dośrodkował bez problemów, ale zyskał tylko rzut rożny. Po centrze jeden z graczy gospodarzy znów doszedł do dobrej sytuacji, ale strzelił zbyt mocno.

Po faulu Kędziory rzut wolny z bocznego sektora boiska egzekwował Rafał Wolski, ale zagrał bardzo źle. Od bramki zaczął Burić.

Żółtą kartkę otrzymał Tomasz Kędziora. Wystarczyło 20 sekund drugiej części gry, żeby gracz Lecha zapracował na upomnienie.

Zaczynamy 2. połowę!

Przypominamy o naszym profilu na Facebooku tylko dla kibiców piłki nożnej. Polecamy -> http://www.facebook.co...rtoweFakty

Przerwa! Końcówka pierwszej części gry wynagrodziła kibicom wcześniejsze minuty. Oby to była dobra zapowiedź drugiej połowy!

Lech chciał odpowiedzieć  równie szybko i w ten sam sposób. Stałe fragmenty gry w wykonaniu poznaniaków wymagają jednak dopracowania także w ofensywie.

Lechia mogła prowadzić tuż przed przerwą! Znów spore zamieszanie w polu karnym, z którego obronną ręką wyszedł Burić.

Gol! Strzelił Marco Paixao. Błyskawiczna odpowiedź Lechii! Rzut rożny dla gospodarzy i katastrofalne krycie obrońców Lecha! Marco Paixao nie miał żadnego rywala podczas pierwszego uderzenia, które instynktownie odbił jeszcze Burić, jak również przy dobitce! Bramkarz Lecha bez szans. 1:1!

Gol! Strzelił Marcin Robak. Asystował mu Maciej Makuszewski. Niewiele wskazywało na to, że przed przerwą padnie gol, a jednak! Doskonale prawym skrzydłem popędził Makuszewski, który dokładnie zagrał w pole karne. Tam byli dwaj obrońcy Lechii oraz Marcin Robak. Napastnik Kolejorza doskonale znalazł sobie miejsce i precyzyjnym strzałem przy bliższym słupku otworzył wynik pojednyku! 0:1!

Zakotłowało się pod... obiema bramkami! Z kontrą wyszli goście, ale najpierw przewrotką w piłkę nie trafił Pawłowski, a potem jeden z jego kolegów został zablokowany. W odpowiedzi groźnie zaatakowała Lechia. Gospodarze przejęli piłkę na środku boiska i popędzili w pole karne Lecha. Ich akcja zakończyła się uderzeniem Flavio Paixao i rzutem rożnym, z którego nie wynikło już żadne zagrożenie.

Sporo ostrych wejść z obu stron. A ciekawych akcji jak na lekarstwo...

Tetteh wydatnie pracuje na żółtą kartkę. Pan Kwiatkowski, póki co, jest dla niego łaskawy.

20 minut gry za nami. Póki co mecz rozczarowuje. Dużo walki, mało skłądnych akcji.

Milinković-Savić z kolejną udaną interwencja. Tym razem po strzale Makuszewskiego.

W krótkim odsępie czasu trzy brzydkie wejścia graczy Lecha. Tomasz Kwiatkowski poprzestał na kartce tylko dla Kadara.

Żółtą kartkę otrzymał Tamas Kadar. Bardzo spóźnione wejście wślizgiem Węgra.

Rzut rożny dla gości. Robak uderzał z bliska, ale pod naciskiem rywala pomylił się znacznie.

Flavio Paixao próbował zaskoczyć Buricia strzałem z dystansu, ale uderzył zdecydowanie za wysoko ponad poprzeczką.

Dobra okazja Lecha! Makuszewski znalazł się na prawym skrzydle i zbiegał do środka pola karnego. Zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany.

Pierwszy strzał Marcina Robaka zablokowany. Bez problemu interweniował Milinković-Savić, który szybkim wybiciem próbował rozpocząć kontrę. Sytuację wyjaśnił Burić, który interweniował głową poza polem karnym.

Trener Nenad Bjelica w ostatnim momencie zdecydował się na zmianę w składzie. Na boisku znalazł się Maciej Wilusz, a nie Paulus Arajuuri.

Pierwszy gwizdek sędziego, zaczął Lech.

Zespoły na boisku. Gospodarze w biało-zielonych koszulkach i białych spodenkach, Lech w niebiesko-białych trykotach i niebieskich spodenkach.

Spotkanie poprowadzi sędzia Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Pilkarze już zakończyli rozgrzewkę. Trybuny Energa Areny powoli wypełniają się kibicami. Organizatorzy spodziewają się nawet 28 000 widzów. Dwa tysiące fanów z Poznania już w sektorze gości.