KGHM Zagłębie Lubin
12' Sasa Balić 46' Jakub Mares 64' Krzysztof Janus 66' Lubomir Guldan 90+2' Jakub Mares 90+6' Piotr Leciejewski
Legia Warszawa
16' Jarosław Niezgoda 41' Arkadiusz Malarz 54' Adam Hlousek 57' Domagoj Antolić 68' Jarosław Niezgoda 90+8' Miroslav Radović
2:3

Koniec spotkania.

Gol! Strzelił Miroslav Radović.

Radović skierował piłkę do bramki. Piotr Leciejewski rzucił się w dobrą stronę, lecz nie zatrzymał piłki.

Jeszcze sprzeczka piłkarzy obu drużyn.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Piotr Leciejewski.

Rzut karny dla Legii! W polu karnym Zagłębia faulowany był Eduardo da Silva.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Legii. Piłkę wypiąstkował Arkadiusz Malarz.

Legia ruszyła do ataku.

Gol! Strzelił Jakub Mares. Mares wykorzystał rzut karny i zdobył gola! Remis 2:2.

Rzut karny dla Zagłębia!

Sędzia korzysta jeszcze z systemu VAR by sprawdzić, czy w polu karnym Legii Michał Pazdan nie zagrał piłki ręką.

Doliczone cztery minuty.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Legii. Świetną okazję miał Kopacz, lecz w ostatniej chwili jego strzał zablokował jeden z obrońców.

KGHM Zagłębie Lubin szuka swojej okazji na gola. Przed chwilą na spalonym był jednak jeden z zawodników gospodarzy.

Pokazał się Łukasz Moneta. Strzelał jednak z bardzo ostrego kąta, to było uderzenie niecelne.

Swojej okazji w polu karnym gospodarzy szukał Kasper Hamalainen. Piłkę przejął jednak Piotr Leciejewski.

Co chwilę groźnie jest w polu karnym gospodarzy. Legia atakuje i szuka kolejnego gola.

W dobrej sytuacji po dośrodkowaniu w pole karne znalazł się Eduardo da Silva. Nie trafił jednak w piłkę.

Chwilowa przerwa w grze. Pomocy medycznej potrzebował Eduardo da Silva.

Gol! Strzelił Jarosław Niezgoda. Asystował mu Eduardo da Silva. Fantastycznie spisał się Niezgoda! Napastnik Legii świetnie uciekł obrońcy i oddał strzał przy słupku z dystansu. Bardzo ładna bramka, po której Legia prowadzi 2:1.

Z dystansu, z około 20 metrów, niecelnie z pierwszej piłki strzelał Krzysztof Mączyński.

Żółtą kartkę za faul na Niezgodzie otrzymał Lubomir Guldan.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Krzysztof Janus. Chwilę wcześniej z dystansu strzelał Chris Philipps, ale Piotr Leciejewski nie dał się zaskoczyć.

Trwała chyba jeszcze wideoweryfikacja. Po krótkiej przerwie gra jest jednak kontynuowana, nie ma rzutu karnego.

W polu karnym strzelał Pawłowski, zablokował go Remy. Zawodnicy Zagłębia sugerowali zagranie ręką, ale sędzia nakazał grać dalej.

Żółtą kartkę otrzymał Domagoj Antolić.

Bartłomiej Pawłowski dośrodkował z rzutu wolnego. W polu karnym Legii piłkę wybił jeden z zawodników drużyny z Warszawy.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Adam Hlousek.

Swoją okazję miał Krzysztof Janus. Znalazł się z piłką w polu karnym Legii, lecz został dobrze zblokowany.

Arkadiusz Malarz! Świetnie spisał się bramkarz Legii. Najpierw obronił strzał Czerwińskiego z dystansu, a chwilę później dobrze interweniował przy dobitce Jagiełły.

Gol! Strzelił Jakub Mares. Asystował mu Bartłomiej Pawłowski. Co za początek drugiej połowy w wykonaniu Zagłębia! Po dośrodkowaniu w pole karne Mares wyprzedził Pazdana i skierował piłkę do bramki!

Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy. Jak na razie Legia Warszawa prowadzi 1:0.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne gospodarzy. Zawodnicy Zagłębia wybili piłkę.

W dobrej sytuacji znalazł się Krzysztof Mączyński. Po jego strzale i rykoszecie piłka opuściła boisko.

Doliczone dwie minuty.

Po dośrodkowaniu w pole karne Legii niecelnie główkował Filip Jagiełło. Piłka przeleciała obok bramki.

Mamy też chwilową przerwę w grze. Pomocy medycznej potrzebował Sebastian Szymański.

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Malarz. Prawdopodobnie za dyskusje z arbitrem.

Po zagraniu w pole karne na piłkę nabiegł Jakub Mares. Uderzył jednak niecelnie. W czasie tej akcji na boisku leżał Sebastian Szymański.

Gra wznowiona.

Przerwa w grze. Na boisku leży Filip Jagiełło.

Dobrze w defensywie grają teraz zawodnicy Zagłębia, którzy przerywają ataki Legii.

Dośrodkowanie w pole karne Legii. Piłkę zgrywał Sasa Balić, ale dobrze w defensywie spisał się Michał Pazdan. Obrońca zespołu gości wybił piłkę.

Ładne dośrodkowanie Łukasza Janoszki w pole karne Legii. Piłkę wybił jednak William Remy.

Legia rozgrywała piłkę na połowie rywala. Obrońcy Zagłębia nie dali się jednak zaskoczyć. Mało ciekawej gry w ostatnich minutach.

Po dośrodkowaniu Alana Czerwińskiego piłkę wybił William Remy.

Groźnie było teraz przed bramką Legii. Po dośrodkowaniu w pole karne główkował Bartosz Kopacz, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

Ładna wrzutka z rzutu wolnego. Arkadiusz Malarz nie dał się jednak zaskoczyć i wybił piłkę.

KGHM Zagłębie będzie miało rzut wolny. To dobra okazja na dośrodkowanie w pole karne rywala.

Sebastian Szymański znów dośrodkował z rzutu rożnego. Tym razem piłkę pewnie złapał Piotr Leciejewski.

Spokojniejszy fragment spotkania. Sporo gry w środkowej strefie boiska.

Gospodarze przy piłce. Zawodnicy Zagłębia szukają dobrej sytuacji na gola. Na razie jednak Legia oddala grę od własnego pola karnego.

Gol! Strzelił Jarosław Niezgoda. Asystował mu Sebastian Szymański.

Po dośrodkowaniu Szymańskiego z rzutu rożnego Jarosław Niezgoda dobrze wyskoczył do piłki i głową pokonał bramkarza KGHM Zagłębia Lubin.

Zanosiło się na groźną akcję Legii. Zabrakło jednak dokładnego dogrania w pole karne gospodarzy.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Legii. Zabrakło strzału na bramkę gości.

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w ostatniej chwili piłkę dobrze wybił Piotr Leciejewski.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Sasa Balić.

Sasa Balić dośrodkował w pole karne Legii. Tam piłkę pewnie złapał Arkadiusz Malarz.

Teraz gospodarze przy piłce. Zagranie do Jakuba Maresa. Napastnik Zagłębia był jednak na spalonym.

Bartosz Kopacz popisał się teraz świetną interwencją w defensywie i wybił piłkę Jarosławowi Niezgodzie.

Mieliśmy chwilową przerwę w grze. Ucierpiał Bartosz Kopacz, ale spotkanie zostało już wznowione.

Jarosław Niezgoda chciał zagrać piłkę przed bramkę gospodarzy. Został jednak zablokowany.

Legia Warszawa spokojnie rozgrywa piłkę w środkowej strefie boiska.

Początek spotkania.

Legia Warszawa jest liderem Lotto EkstraklasyKGHM Zagłębie Lubin zajmuje szóste miejsce.

Wisła Płock wygrała 4:2 z Górnikiem Zabrze w pierwszym piątkowym meczu! Drużyna Jerzego Brzęczka poradziła sobie z beniaminkiem, pomimo koszmarnych pomyłek Thomasa Daehne.

Kto wygra mecz?

Spotkanie poprowadzi Mariusz Złotek (Gorzyce). Mecz rozpocznie się o godzinie 20:30.