AS Roma
15' James Milner 52' Edin Dzeko 76' Alessandro Florenzi 85' Kostas Manolas 86' Radja Nainggolan 90+4' Radja Nainggolan
Liverpool FC
9' Sadio Mane 26' Georginio Wijnaldum 45' Dejan Lovren 85' Andrew Robertson 90' Dominic Solanke
4:2

Dziękujemy za uwagę i życzymy dobrej nocy!

Dziękujemy na dziś! Przypomnijmy jeszcze raz - Liverpool w finale Ligi Mistrzów. Wielki mecz o końcowy triumf pomiędzy The Reds a Realem Madryt już 26 maja w Kijowie.

Po tym spotkaniu będziie bardzo wiele kontrowersji. Damir Skomina popełnił kilka błędów, które mogły istotnie wpłynąć na końcowy rezultat.

A jednak! Wielka ulga na twarzach kibiców Liverpoolu. Chwała pokonanym, którzy walczyli absolutnie do samego końca. Roma wygrywa z Liverpoolem 4:2, ale odpada z LM!

Gol! Strzelił Radja Nainggolan. Spieszy się teraz Romie! Ale ten mecz jeszcze się nie skończył!

Ragnar Klavan zagrywa futbolówkę ręką w polu karnym!

RZUT KARNY DLA ROMY!

Liverpool. Schodzi: Trent Arnold. Wchodzi: Nathaniel Clyne.

Jeszcze tylko kilka minut do zakończenia spotkania. Roma raczej nie da rady zdobyć dwóch goli.

Żółtą kartkę otrzymał Dominic Solanke.

Rzymianie złapani na spalonym.

Belg kolejny raz się gubi, ale Milner nie wykorzystuje tej kontry.

Nainggolan zagrywał piłkę ręka.

Roma coraz bliżej piłkarskiego cudu, jakim byłoby wywalczenie dziś dogrywki.

Gol! Strzelił Radja Nainggolan. Potężne kropnięcie Belga! Piłka odbiła się od dwóch słupków i kompletnie zaskoczyła Kariusa.

Przerwane dośrodkowanie w pole karne Patricka Schicka.

Żółtą kartkę otrzymał Andrew Robertson.

Żółtą kartkę otrzymał Kostas Manolas.

Andrew Robertson starł się z Kostasem Manolasem. Obaj zapracowali na żółte kartki.

Dżeko na pozycji spalonej.

Liverpool. Schodzi: Sadio Mane. Wchodzi: Ragnar Klavan.

Juergen Klopp stawia na rozwiązania defensywne. Rozgrzewa się Ragnar Klavan.

AS Romie zostało niewiele ponad 10 minut na zdobycie trzech goli. Czy to jeszcze możliwe?

Edin Dżeko sam zapędził się w pole karne i uderzył mocno, ale Karius nie pozwolił na zdobycie gola Romie.

Nainggolan wywalczył i wykonał korner, po którym nad bramką uderzył Dżeko.

Patrick Schick obok bramki!

Aleksander Kolarov dobrze dogrywał w pole karne, ale Under nie przyjął piłki tak jak należy.

Żółtą kartkę otrzymał Alessandro Florenzi.

Roma. Schodzi: Stephan El Shaarawy. Wchodzi: Mirko Antonucci.

Sadio Mane niemal wystartował ze swojej połowy, ale przekroczył linię o metr i dał się złapać na spalonego.

El Sharaawy faulowany daleko od pola karnego Liverpoolu.

Liverpool stara się za wszelką cenę przetrwać napór Romy i rozgrywa piłkę przy linii środkowej.

Maxime Gonalons nabiegał na piłkę i kropnął niecelnie sprzed szesnastki.

Firmino sprowadzony do parteru przez Kostasa Manolasa.

Roma. Schodzi: Daniele De Rossi. Wchodzi: Maxime Gonalons.

Roberto Firmino strzela wprost w Allisona!

Liverpool nadal czeka ze zmianami. Tymczasem odzywają się głosy, iż zawodnikom Romy należał się rzut karny po ręce Alexandra-Arnolda.

Znów olbrzymie problemy Kariusa w polu karnym. Niemiec dramatycznie interweniuje. Zaledwie kilka sekund później Dżeko był na wolnej pozycji do strzelenia gola, lecz tylko obił bandę.

Kostas Manolas faulowany przez Sadio Mane.

Dramatycznie w polu bramkowym Liverpoolu! Nainggolan dograł do Dżeko. Ten uderzył głową, ale zbyt słabo. Do piłki dopadł jeszcze El Sharaawy. Trent Alexander-Arnold przerwał akcję dramatycznym wślizgiem.

Sadio Mane złapany w pułapkę ofsajdową

Liverpool wymienia piłkę na połowie Romy i czeka na stworzenie sobie dobrej okazji.

Kolejna akcja Edina Dżeko. Bośniak nabił obrońców i nie zdołał odegrać piłki kolegom.

El Sharaawy traci piłkę na skrzydle. Goście odgrywają do osamotnionego Salaha, ale ta akcja spełzła na niczym.

Roma znów przed dobrą szansą! Tym razem gospodarze próbowali z rzutu wolnego!

Roma. Schodzi: Lorenzo Pellegrini. Wchodzi: Cengiz Under.

Gol! Strzelił Edin Dzeko. Znakomicie wykończona dobitka po uderzeniu El Sharaawiego!

El Sharaawy próbuje efektownych zwodów, ale nic one nie dają zawodnikom Romy.

Virgil van Dijk wybiera proste środki i wybija piłkę na korner. Roma wznowiła szybko lecz niedokładnie.

Dobry blok Fazio po uderzeniu Salaha.

Mohamed Salah pędził już sam na bramkę, ale sędzia asystent zasygnalizował ofsajd.

Nainggolan dobrze zagrał do Lorenzo Pellegriniego, ale Włoch nie przyjął dobrze piłki w polu karnym.

Rozpoczynamy drugą połowę i czekamy na to, jak odpowie Roma. 4 gole w 45 minut - to cel podopiecznych Eusebio di Franchesco.

Koniec pierwszej połowy. Liverpool prowadzi z Romą 2:1 i jest o 45. minut od pierwszego finału Ligi Mistrzów od 11 lat!

Kolarov wrzuca na pole karne, ale The Reds oddalają zagrożenie.

Absolutnie beznadziejnie wykonany rzut wolny przez Lorenzo Pellegriniego.

Żółtą kartkę otrzymał Dejan Lovren.

Dejan Lovren fauluje El Sharaawiego przed polem karnym! Ostatnia groźna okazja dla Romy w 1. połowie.

Roberto Firmino zablokowany.

Alexandro Florenzi z woleja w boczną siatkę!

Oj, przekombinował Sadio Mane. Trafił piętą... we własną nogę.

El Sharaawy przewracany w polu karnym, ale Damir Skomina każe grać dalej!

Mohamed Salah zablokowany! Bardzo groźna kontra Egipcjanina.

Dośrodkowanie z lewej strony wyjaśnił Loris Karius, piąstkując piłkę w okolice 40 metra.

Kolejny stały fragment gry dla Romy! Może więc teraz zobaczymy efekt w postaci bramki?

Salah zagrywa do tyłu na 16. metr w stronę Roberto Firmino. Brazylijczyk zablokowany.

Stephan El Sharaawy trafia w słupek po rykoszecie!

El Sharaawy nie dał rady dwóm obrońcom Liverpoolu. Od bramki zaczyna Loris Karius.

Edin Dżeko przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Romy faulem na Sadio Mane.

Patrik Schick na spalonym.

Długa akcja Romy po rozegraniu stałego fragmentu gry nie przyniosła efektu. El Sharaawy nie był w stanie opanować trudnej, kozłującej piłki.

To Liverpool naciera na bramkę Romy! Niespotykana jest nieustępliwość graczy The Reds, którzy chcą absolutnie zamknąć temat awansu jeszcze w pierwszej połowie.

Federico Fazio ponad bramką.

Następny korner dla gospodarzy! Wybijał Virgil van Dijk.

Gol! Strzelił Georginio Wijnaldum. I znów gol dla LFC! Edin Dżeko skierował piłkę w stronę własnej bramki, a Holender tylko czekał na piłkę i wyprzedził Allisona. 2:1! Dość niespodziewanie wciąż mamy szansę na dogrywkę!

Sadio Mane! Znakomita szansa na dublet. Robertson wbiegł z impetem w pole karne, dograł do Senegalczyka, ale Allison instynktownie wybił futbolówkę poza linię końcową.

James Milner faulował Lorenzo Pellegriniego, ale Liverpool znów przy piłce.

Przypadkowe nadepnięcie Kolarova na stopę Alexandra-Arnolda Sędzia każe grać dalej.

Loris Karius wyskakuje do wysokiego dośrodkowania Lorenzo Pellegriniego.

Patrik Schick faulował Lovrena. Gdyby nie to przewinienie, Roma otrzymałaby rzut karny za zagranie ręką Chorwata.

Serbsko-bośniacka akcja. Dżeko do Kolarova i znów korner dla Romy!

Roma zamyka Liverpool na własnej połowie.

Sadio Mane zdecydowanie za mocno zgrywa piłkę na prawą stronę do Trenta Alexandra-Arnolda.

Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, ale Roma wciąż potrzebuje trzech bramek do awansu - tak jak przed pierwszym gwizdkiem.

Gol samobójczy! James Milner. Kuriozalna bramka! Dejan Lovren trafił piłkę prosto w głowę bezradnego Anglika, a ta poszybowała obok zszokowanego Kariusa! 1:1!

Liverpool wyprowadza dziś zabójcze kontry. Mohamed Salah uderzał z dystansu, ale Allison stanął na posterunku.

Patrik Schick za mocno zgrywał piłkę do Edina Dżeko. Łatwa strata Romy.

Sytuacja Romy komplikuje się już na samym początku meczu. Teraz podopieczni Eusebio di Franchesco muszą zdobyć cztery gole, by awansować dalej.

Gol! Strzelił Sadio Mane. Asystował mu Roberto Firmino. Fatalny błąd Radjy Nainggolana na własnej połowie! Firmino przejął piłkę i dograł na wolne pole do Senegalczyka, który uderzył obok Allisona. Wzorowo rozegrana kontra!

Kolarov fauluje w kole środkowym Mohameda Salaha. Egipcjanin na razie ma bardzo dobrą obstawę i ciężko pokazać mu pełen potencjał ofensywny.

Potężny strzał Alexandro Florenziego! Minimalnie obok bramki. Karius nie miałby najmniejszych szans!

Roma próbuje dośrodkowań w stronę Edina Dżeko. Bośniak na razie pilnowany przez defensorów Liverpoolu.

Kolarov dograł na głowę Dżeko, lecz akcja spaliła na panewce. Kontra gości przerwana przez Lorenzo Pellegriniego.

El Shaarawy wywalczył korner.

Virgil van Dijk przecina dogranie ze środka pola.

Stephan El Sharaawy sięgnął piłkę głową w stronę Edina Dżeko. Bośniak nie dał jednak rady wygrać trudnego pojedynku główkowego. Loris Karius łapie piłkę.

AS Roma od samego początku stara się przebić w pole karne Liverpoolu. Szybki gol może natchnąć gospodarzy.

Rozpoczynamy!

Arbitrem tego spotkania jest Słoweniec Damir Skomina.

Mamy już hymn Ligi Mistrzów! Błyskają flesze na rzymskim gigancie.

Stadio Olimpico dosłownie drży w posadach! Jeden z największych włoskich stadionów jest dziś wypełniony po brzegi.

Przypomnijmy tylko, że oba zespoły zmierzyły się ze sobą na tym obiekcie w ramach finału Pucharu Europy Mistrzów Krajowych w 1984 roku. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1, a Liverpool okazał się lepszy po rzutach karnych. Był to pierwszy turniej jedenastek w finale europejskiego pucharu.

W pierwszym meczu The Reds wygrywali już 5:0 i zapowiadało się na pewny awans drużyny Juergena Kloppa. Tymczasem rzymianie odrobili dwie bramki w ostatnim kwadransie gry i wciąż mają szansę na swój historyczny, drugi finał Pucharu Europy.

Witamy państwa z relacji na żywo z drugiego półfinałowego spotkania Ligi Mistrzów pomiędzy AS Romą a Liverpoolem FC.