Zagłębie Sosnowiec
9' Żarko Udovicić 11' Konrad Wrzesiński 17' Vamara Sanogo 75' Patrik Mraz 90+2' Junior Torunarigha
Górnik Zabrze
3' Szymon Matuszek 85' Igor Angulo
1:1

Koniec spotkania. Zagłębie zremisowało z Górnikiem 1:1!

Po podaniu Smugi strzeał Matuszek. Minimalnie chybił!

Żółtą kartkę otrzymał Junior Torunarigha. Sfaulował Ambrosiewicza.

Arbiter przedłużył mecz o minimum 3 minuty.

Alexandre Cristovao podał piłkę w pole karne do Szymona Pawłowskiego. Ten na raty strzelał na bramkę Górnika. Posłał piłkę do siatki, jednak sędzia odgwizdał spalonego!

Gol! Strzelił Igor Angulo. Asystował mu Michał Koj. Angulo od długiego czasu próbował strzelić gola i w końcu mu się to udało! Po dograniu z prawej strony boiska, wpisał się w końcu na listę strzelców. Mamy remis!

Dynamiczna akcja Daniela Smugi lewą stroną boiska. Rezerwowy Górnika minimalnie nie zmieścił się jednak na boisku. Od bramki Kudła.

Kontratak Górnika Zabrze. Piłke złapał po rykoszecie Dawid Kudła.

Zagłębie S. Schodzi: Tomasz Nowak. Wchodzi: Dejan Vokić.

Jimenez podawał piłkę, Angulo strzelał z 16. metra, jednak znów piłkę złapał dobrze ustawiony Kudła.

Szymon Pawłowski zdecydował się na zgranie piłki w pole karne. Ona trafiła jednak w ręce Tomasza Loski.

Kolejna akcja Górnika. Znów przedzierał się w polu karnym Angulo, piłka w rękach Dawida Kudły, który zdecydował się wyjść odważnie z bramki.

Na trybunach 4 824 widzów.

Żółtą kartkę otrzymał Patrik Mraz. Sfaulował Jesusa Jimeneza.

I jeszcze jeden indywidualny rajd Igora Angulo, ponownie po zgraniu głową przez Zapolnika. Hiszpan tym razem uderzył w boczną siatkę.

Na spalonym Vamara Sanogo.

Po kontrze i dograniu Zapolnika, rajd z piłką Igora Angulo. Ten strzelił prawą nogą mając przed sobą bramkarza, górą Kudła.

Po rzucie rożnym, kompletnie nieudany strzał Konrada Wrzesińskiego. Piłka nawet nie wyleciała za boisko.

Przemysław Wiśniewski kontuzjowany. Nie zagra już w tym meczu.

Długi rajd z piłką Szymona Pawłowskiego. Mógł podać piłkę doskonale ustawionym rywalom, jednak zdecydował się na strzał, który został zablokowany.

Uraz Przemysława Wiśniewskiego. Jest opatrywany przez medyków Górnika.

Długa akcja Zagłębia Sosnowiec, Przy podaniu w pole karne, Sanogo się przewrócił. O faulu nie było tu mowy.

Niecelny strzał Jimeneza po dograniu Angulo.

Po dośrodkowaniu piłki przez Mraza swojego szczęścia w pou karnym rywala próbował Polczak. Tym razem bez zagrożenia dla Loski.

Celny strzał Jesusa Jimeneza z 17. metra. Bardzo dobrze w bramce Kudła.

Świetne dogranie Michała Koja w pole karne. Tam jednak nie było żadnych piłkarzy Górnika.

Ale szansa Zagłębia! Szymon Pawłowski skiskował w polu karnym, piłka trafiła pod nogi Udovicicia i ten przestrzelił z 12. metra!

Po przejęciu piłki w środku pola nastąpiła próba do podania do Vamary Sanogo. Ten jednak został powstrzymany przez obrońców z Zabrza.

Krótko rozegrany korner. Piłkę w pole karne w kierunku Zapolnika próbował posłać Ryczkowski, jednak zrobił to zbyt niedokładnie i obrońcy z Sosnowca to wykorzystali, wybijając piłkę.

Po rzucie wolnym strzału próbował Dani Suarez. Górnik zacznie od rzutu rożnego.

Po akcji Konrada Wrzesińskiego piłka wpadła do siatki! Sędzia jednak odgwizdał spalonego. Jak się okazało, słusznie.

Po rzucie rożnym, Loska piąstkował piłkę.

To mogło być 2:0! Świetny strzał Tomasza Nowaka, a jeszcze lepiej obronił Tomasz Loska. Rzut rożny dla gospodarzy!

Pierwsze wyjście do akcji Zagłębia Lubin. Udovicić zgubił piłkę przy próbie ataku.

Zaczęliśmy II połowę!

Piłkarze wyszli na boisko.

Koniec I połowy. Zagłębie prowadzi z Górnikiem 1:0. Szczególnie w pierwszych minutach działo się wiele. Liczymy na kolejne bramki po przerwie!

Zablokowane dośrodkowanie Mraza.

Po rzucie wolnym dla Zagłębia, sosnowiczanie tym razem wywalczyli rzut rożny. To chyba ostatnia szansa w I połowie.

Rzut wolny dla Górnika, piłkę wybili z pola karnego piłkarze Zagłębia.

Arbiter przedłużył czas I połowy o minimum 2 minuty.

Czy arbiter podjął słuszną decyzję w sprawie rzutu karnego?

Sędzia zmienił decyzję. Nie ma rzutu karnego!

Arbiter zdecydował się na wideoweryfikację. Czekamy na werdykt.

Udovicić podał piłkę do Wrzesińskiego, ten zgrał na jedenasty metr do Sanogo. Ten został faulowany przez Daniego Suareza. Sędzia podyktował rzut karny!

Bochniewicz został mocno kopnięty przez składającego się do woleja Wrzesińskiego. Na szczęście wszystko na to wskazuje, że będzie grał dalej.

Świetne dalekie podanie Kudły w kierunku Wrzesińskiego. Ten jednak został powstrzymany przez obrońców Górnika Zabrze.

Na strzał głową po podaniu Udovicicia zdecydował się Piotr Polczak. Piłka przeleciała tuż obok słupka!

Bomba z dystansu! Na próbę zdecydował się Adam Ryczkowski, jednak posłał piłkę nad poprzeczką.

Celny, choć bardzo lekki strzał Tomasza Nowaka w światło bramki. Loska nie miał problemów z obroną.

Pawłowski i Sanogo powaleni przez zabrzan blisko pola karnego. Szansa dla Zagłębia.

Dynamiczna akcja Górnika Zabrze. Ryczkowski wrzucał piłkę, jednak bez rezultatu.

Dwie wrzutki Wiśniewskiego w ciągu minuty. Raz piłkę wybili obrońcy, a następnie złapał ją atakowany przez Zapolnika Loska.

Moment nieco wolniejszej gry. Zagłębie utrzymuje się przy piłce, Górnik jest jak na razie bezradny.

Znów długa piłka w pole karne Górnika. Bochniewicz kontrolował jednak sytuację. Od bramki Loska.

Arbiter przerwał mecz, by pouczyć sztab szkoleniowy Zagłębia Sosnowiec. Gramy dalej.

Kolejna szansa Zagłębia Sosnowiec! Tym razem po strzale Wrzesińskiego, sporymi umiejętnościami popisał się Loska.

Gol! Strzelił Vamara Sanogo. Asystował mu Tomasz Nowak. Po błędzie Górnika w rozegraniu, Nowak przebiegł kilkadziesiąt metrów z piłką i podał w kierunku Sanogi. Ten bezproblemowo pokonał Loskę.

Suarez podawał piłkę w kierunku Angulo. Dogranie zostało jednak powstrzymane przez obrońcę Zagłębia. Piłkę złapał jeszcze Kudła, który uratował swój zespół przed rzutem rożnym.

Indywidualną okazją popisał się Sanogo. Przy linii pokonał go Wiśniewski.

Żółtą kartkę otrzymał Konrad Wrzesiński.Ostro sfaulował Ambrosiewicza nakładką. Piłkarz Górnika ma szczęście, że nic mu się nie stało, a Wrzesiński może być zadowolony z tego, że sędzia nie pokazał mu bezpośredniej czerwonej kartki.

Po zagraniu w pole karne Górnika, piłkę złapał Dawid Kudła.

Żółtą kartkę otrzymał Żarko Udovicić. Faulował Jimeneza.

Niekonwencjonalne rozegranie rzutu rożnego przez Zagłębie. Piłkę ostatecznie wybili zabrzanie.

Po mocnym uderzeniu Szymona Pawłowskiego, piłkę musnął jeden z zabrzan. Rzut rożny dla Zagłębia. Bardzo otwarty początek spotkania.

Podanie w tempo do Kamila Zapolnika. Dawid Kudła wyszedł jednak przed pole karne i uniemożliwił groźną akcję Górnika.

Kontratak Górnika Zabrze i mamy słupek! Igor Angulo bliski pokonania Kudły.

Po wrzutce Mraza, piłkę odbili piłkarze Górnika. Sosnowiczanie próbowali jeszcze atakować, jednak w końcu stracili piłkę.

Żółtą kartkę otrzymał Szymon Matuszek. Za faul.

Świetne dogranie w kierunku pola karnego piłkarzy Zagłębia. Pawłowski minął się z piłką.

Prawą stroną biegł Konrad Wrzesiński. Został jednak powstrzymany przez zabrzańską obronę.

Jakim wynikiem zakończy się mecz w Sosnowcu?

Zaczęliśmy!

Rezerwowi Górnika: Daniel Bielica, Adrian Gryszkiewicz, Konrad Nowak, Daniel Liszka, Maciej Urynowicz, Daniel Smuga, Adam Wolniewicz.

Rezerwowi Zagłębia: Matko Perdijić, Arkadiusz Jędrych, Junior Torunarigha, Bartłomiej Babiarz, Alexandre Cristovao, Adam Banasiak, Dejan Vokić.

Sędzią głównym jest Mariusz Złotek. Sędzia VAR, to Jarosław Przybył.

Na murawę stadionu w Sosnowcu wyszli już piłkarze obu zespołów. Spora frekwencja na trybunach.

Górni Zabrze z siedmioma punktami aktualnie plasuje się na 12. miejscu. Zagłębie Sosnowiec ma 5 punktów i jest na 15. pozycji. Oba zespoły jak na razie wygrywały tylko po razie w siedmiu meczach.

Początek meczu o godzinie 18:00.