Piast Gliwice
40' Jorge Felix 51' Gerard Badia 62' Piotr Parzyszek 81' Patryk Dziczek
Miedź Legnica
54' Fabian Piasecki 71' Petteri Forsell 73' Petteri Forsell
2:1

Koniec spotkania. Piast Gliwice wygrał 2:1.

Zanosiło się na groźną, oskrzydlającą akcję Miedzi Legnica. Dobrze w defensywie spisali się jednak obrońcy Piasta.

Doliczone trzy minuty.

Piłkarze Piasta Gliwice utrzymują się przy piłce na połowie rywala.

Z około 18 metrów niecelnie strzelał Mateusz Mak.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Patryk Dziczek.

Miedź śmiało teraz atakuje. Legniczanie szukają okazji na wyrównanie i rozgrywają piłkę na połowie gospodarzy.

Z linii pola karnego bardzo mocny strzał oddał Rafał Augustyniak. Odbił piłkę Frantisek Plach, a dobitka Fabiana Piaseckiego została zablokowana.

Piast. Schodzi: Gerard Badia. Wchodzi: Mateusz Mak.

Żółtą kartkę otrzymał Petteri Forsell.

Gol! Strzelił Petteri Forsell. Asystował mu Fabian Piasecki. Gol kontaktowy dla Miedzi Legnica! Uderzenie zza pola karnego, strzelał Petteri Forsell, a piłka wpadła do bramki!

Bardzo niecelny strzał z dystansu oddał tym razem Badia.

Szukają ciekawych, kombinacyjnych akcji piłkarze Piasta.

Znakomicie w pole karne dośrodkował Martin Konczkowski. Tam z pierwszej piłki strzelał Gerard Badia. To było uderzenie niecelne. Zdecydowanie lepiej można było wykończyć tę akcję.

Gol! Strzelił Piotr Parzyszek. Asystował mu Martin Konczkowski.

Martin Konczkowski wpadł w pole karne, dograł na szósty-siódmy metr. Tam mocny, pewny strzał oddał Piotr Parzyszek. 2:0 prowadzi Piast Gliwice. Paryszek do asysty dokłada bramkę.

Czekamy na jakieś groźne sytuacje czy to pod jedną, czy drugą bramką.

Czy w tym meczu padnie przynajmniej jeszcze jeden gol?

Żółtą kartkę otrzymał Fabian Piasecki.

Nie ma rzutu karnego. Gramy dalej.

Goście domagają się rzutu karnego za zagranie piłki ręką. Trwa prawdopodobnie analiza VAR.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Gerard Badia.

Dośrodkowanie w pole karne Miedzi Legnica. Piłka ostatecznie wyleciała jednak poza boisko.

Jest rzut wolny dla Piasta na połowie Miedzi. Można dośrodkować w pole karne gości.

Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy. Piast Gliwice prowadzi 1:0.

Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.

Z około 15 metrów strzelał Jorge Felix. To uderzenie zostało zablokowane przez jednego z piłkarzy Miedzi Legnica.

Gol! Strzelił Jorge Felix. Asystował mu Piotr Parzyszek.

Świetna akcja Piasta Gliwice zakończona golem! Po zagraniu z głębi pola Czerwińskiego Piotr Parzyszek znakomicie zgrał piłkę przed bramkę, gdzie nabiegł na nią Jorge Felix i pewnie skierował ją do siatki!

Ładne dośrodkowanie w pole karne Piasta Gliwice. Pilkę wrzucał Paweł Zieliński, lecz później zabrakło już strzału na bramkę.

Utrzymują się przy piłce gliwiczanie na połowie Miedzi.

Mocno z rzutu wolnego dośrodkował Tom HateleyAnton Kanibołocki wybił piłkę na rzut rożny.

Będzie rzut wolny dla Piasta. Okazja na dośrodkowanie w pole karne rywala.

Kolejne minuty mijają. Znów sporo gry w środkowej strefie boiska. Częściej przy piłce są zawodnicy Piasta Gliwice.

Z ponad 30 metrów strzelał Patryk Dziczek. To było jednak uderzenie niecelne.

Brakuje w tym spotkaniu dobrych okazji strzeleckich.

Czy w pierwszej połowie padnie przynajmniej jeden gol?

Na uderzenie z dystansu zdecydował się Petteri Forsell. Kibice Piasta odetchnęli, strzał niecelny.

Kolejne dośrodkowania w pole karne Miedzi Legnica. Piłka była jednak wybijana przez obrońców.

Teraz goście przy piłce na połowie Piasta Gliwice. Gospodarze dobrze jednak oddalają grę od wlasnego pola karnego.

Piłkarze Piasta Gliwice przy piłce. Rozgrywają ją w okolicy linii środkowej boiska.

Marcin Pietrowski dośrodkowywał w pole karne gości, a piłka odbiła się od słupka i wyszła poza boisko. Kolejna groźna akcja gospodarzy.

Groźne są dośrodkowania gliwiczan w pole karne Miedzi. Szuka Piast okazji na gola.

Martin Konczkowski dośrodkował w pole karne gości. Piotr Parzyszek nie zdołał jednak oddać strzału głową.

Świetna okazja dla Piasta! Gerard Badia w polu karnym wycofał piłkę do Martina Konczkowskiego. Ten strzelał z około 15 metrów, lecz posłał piłkę obok bramki.

Początek meczu.

Piłkarze już na boisku. Za chwilę początek meczu.

Kto wygra mecz?

Spotkanie poprowadzi Wojciech Myć (Lublin).

Przed nami spotkanie Piast Gliwice - Miedź Legnica. Początek meczu o godzinie 15:30. W tabeli Lotto Ekstraklasy Piast ma 43 punkty, a Miedź 27. Tak wygląda tabela przed niedzielnymi meczami: