Chelsea FC
28' Ruben Loftus-Cheek 52' Mateo Kovacić 83' Cesar Azpilicueta 120+1' Davide Zappacosta
Eintracht Frankfurt
38' Simon Falette 40' Sebastian Rode 49' Luka Jović 90+1' David Abraham 90+1' Jonathan de Guzman
1:1 (4 : 3)

Koniec! Rywalem Arsenalu w finale Ligi Europy będzie Chelsea!

4:3 - Hazard do bramki i Chelsea zagra w finale!

3:3 - Kepa obronił strzał Pacienci!

3:3 - David Luiz doprowadził do remisu!

2:3 - Hinteregger uderzył w środek bramki i Chelsea wraca do gry!

2:3 - Jorginho i Chelsea wciąż ma nadzieję na awans!

1:3 - de Guzman pewnie do bramki i goście coraz bliżej finału!

1:2 - Trapp obronił strzał Cesara Azpilicuety!

1:2 - Jović i Eintracht ponownie prowadzi!

1:1 - Barkley i mamy remis!

0:1 - Haller pewnie trafił do bramki!

Rozpocznie Eintracht. Uderzać będzie Haller.

Już wszystko gotowe, trwa losowanie.

Sędzia zakończył dogrywkę. Za moment konkurs "jedenastek"!

Żółtą kartkę otrzymał Davide Zappacosta.

Sędzia doliczył 2 minuty.

To już ostatnie sekundy meczu. Wszystko najprawdopodobniej rozstrzygnie się w konkursie "jedenastek".

Groźny strzał Zappacosty, piłkę zdołał odbić Trapp!

Akcja Emersona, piłkę jednak szybowała w zasięgu Trappa.

Chelsea czeka na swój moment, gracze Eintrachtu błędów w tyłach jednak nie popełniają.

Groźniej wyglądają akcje ofensywne Eintrachtu. Czyżby jednak niemiecka konsekwencja miała być górą?

Rozpoczął się ostatni kwadrans rywalizacji!

Pierwszy kwadrans dogrywki za nami. Za moment wracamy do meczu!

Głową uderzał Haller, Davide Zappacosta sprzed linii bramkowej wybił piłkę! Kolejny raz szczęście mieli gospodarze.

Z ok. 30 metrów mocno, ale wyraźnie niecelnie uderzył Barkley.

Haller uderzył do bramki, piłkę w ostatnim momencie zablokował David Luiz. Kepa już nie był w stanie sięgnąć futbolówki, piłkę desperacką interwencją wybił sprzed linii obrońca. Chelsea wróciła z dalekiej podróży.

Sporo rzutów rożnych wykonują zespoły w dogrywce, póki co bez rezultatu.

Chelsea. Schodzi: Olivier Giroud. Wchodzi: Gonzalo Higuain.

Groźny strzał oddał Cesar Azpilicueta, piłka poszybowała tuż ponad poprzeczką.

Zespoły nie chcą forsować tempa. Nikt nie chce ryzykować i otwierać się przed rywalem. Jeden błąd może zadecydować o awansie.

Rozpoczęła się dogrywka!

Szybkie masaże, kanapki, herbata, kawa, wuzetka. Za moment wrócimy do meczu!

Upłynął regulaminowy czas. Zwycięzcę wyłoni dogrywka, ewentualnie rzuty karne.

Eintracht. Schodzi: Ante Rebić. Wchodzi: Sebastien Haller.

Żółtą kartkę otrzymał Jonathan de Guzman.

Żółtą kartkę otrzymał David Abraham.

Sędzia doliczył 5 minut.

Giroud powinien trafił na 2:1, w bramce Eintrachtu kapitalnie zachował się Trapp!

Davide Zappacosta szukał w polu karnym partnera, ale zagrał zbyt mocno i Trapp pewnie złapał piłkę.

Chelsea. Schodzi: Ruben Loftus-Cheek. Wchodzi: Ross Barkley.

Żółtą kartkę otrzymał Cesar Azpilicueta.

Uderzył Davide Zappacosta, Trapp z małymi problemami, ale obronił uderzenie rezerwowego.

Do dośrodkowania doszedł Giroud, uderzenie głową minęło bramkę Eintrachtu.

Strzał z dystansu oddał David Luiz, piłka minęła bramkę gości.

Niewiele ponad 20 minut do końca meczu. Czy będzie potrzebna dogrywka, aby wyłonić finalistę?

Zespoły są świadome, że aktualnie jeden gol może roztrzygnąć wszystko w walce o finał. Drużyny nie zamierzają zbytnio ryzykować.

Chelsea. Schodzi: Willian. Wchodzi: Pedro Rodriguez.

Mocny strzał Gacinovicia, piłkę złapał Kepa. Po chwili uderzał Kostić, minimalnie niecelnie.

Eintracht nie zamierza czekać na ataki gospodarzy. Niemcy są świadomi, że kolejny gol dla nich w meczu zmieni bardzo wiele.

Dogranie do Hazarda, ale zbyt mocne i zawodnik Chelsea nie był w stanie dojść do piłki.

Żółtą kartkę otrzymał Mateo Kovacić.

Groźnie pod bramką Eintrachtu. Strzał Giroud minął bramę Trappa.

Gol! Strzelił Luka Jović. Asystował mu Mijat Gacinović. Gacinović do Jovicia, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Kepę. 1:1! Na teraz mamy dogrywkę.

Do uderzenia doszedł Kostić, strzał trafił w Cesara Azpilicuetę.

Wracamy do gry!

Przerwa. Pierwszą okazję na gola mieli goście, ale to gospodarze zdobyli bramkę i są bliżej finału. Eintrachtowi do doprowadzenia do dogrywki brakuje jednego trafienia.

Zbliżamy się do przerwy. Niewiele wskazuje na to, aby w 1. połowie Eintracht był w stanie zagrozić Chelsea.

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Rode.

Groźny strzał oddał Loftus-Cheek, piłkę zablokował obrońca. Będzie rzut rożny.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Simon Falette.

Uderzal Jović, piłkę zablokował David Luiz.

Po stracie gola Eintracht nie potrafi odpowiedzieć Chelsea. Jeśli goście wyrównają, wówczas będziemy świadkami dogrywki.

Kolejna akcja Chelsea, gra jednak został przerwana. Na spalonym znalazł się Giroud.

Gol! Strzelił Ruben Loftus-Cheek. Asystował mu Eden Hazard. Hazard przejął piłkę, zagrał w pole karne do Loftus-Cheeka, a ten płaskim uderzeniem z okolic narożnika pola bramkowego trafił do bramki gości. 1:0!

Do uderzenia doszedł Giroud, piłkę pewnie złapał Trapp. Chwilę później uderzał David Luiz, piłkę sprzed linii bramkowej wybił obrońca.

Więcej z gry mają gospodarze, jednak to Eintracht miał klarowniejszą okazję do objęcia prowadzenia.

Eintracht szuka gola, Chelsea momentami zbyt niemrawa, za co może zapłacić.

Powinno być 0:1! Kapitalnie z woleja z okolic linii pola karnego uderzył Danny da Costa, Kepa Arrizabalaga wybił piłkę na rzut rożny!

Strzał Kosticia z rzutu wolnego trafił w mur stworzony przez graczy Chelsea.

Najpierw Kovacić, a chwilę później Jorginho zagrali piłkę ręką. Będzie rzut wolny dla gości.

Groźnie było pod bramką Eintrachtu. Ruben Loftus-Cheek nie był w stanie wbić piłki do siatki.

Dogranie do Rebicia, zawodnik Eintrachtu jednak na spalonym i sędzia przerwał grę.

Chelsea spokojnie, gospodarze póki co nie zagrozili bramce Niemców. Czy nie zbyt dużą pewnością siebie londyńczycy weszli w mecz?

Rode dośrodkował z rzutu wolnego, Jović uderzył głową, wprost w Kepę.

Od początku otwarty mecz, akcja za akcję. Goście muszą zdobyć gola i chcą to uczynić szybko.

Gramy!

Która z drużyn awansuje do finału?

Mecz poprowadzi Ovidiu Hategan (Rumunia).

Będziemy świadkami absolutnej dominacji drużyn angielskich w europejskich pucharach? Po "angielskim" finale w Lidze Mistrzów, podobnie będzie w Lidze Europy? W pierwszym meczu Chelsea 1:1 zremisowała z Eintachtem.