Lech Poznań
67' Christian Gytkjaer 81' Tymoteusz Puchacz 87' Jakub Moder
Raków Częstochowa
45' Tomas Petrasek 46' Sebastian Musiolik 66' Jakub Szumski 82' Fran Tudor
3:0

Koniec spotkania. Lech Poznań wygrał 3:0.

Jeszcze rzut rożny dla Rakowa, ale gospodarze zdołali wybić piłkę.

Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

Doliczone pięć minut.

Gol! Strzelił Jakub Moder. Asystował mu Christian Gytkjaer. Kapitalny gol! 3:0 dla Lecha Poznań po fantastycznej bramce, którą strzelił Jakub Moder. Piłkarz Lecha oddał strzał w samo okienko bramki Rakowa Częstochowa.

Z dystansu niecelnie strzelał Pedro Tiba.

Zmiana w Rakowie. Schodzi: Fran Tudor. Wchodzi: Piotr Malinowski.

Zmiana w Rakowie. Schodzi: Miłosz Szczepański. Wchodzi: Bryan Nouvier.

Żółtą kartkę otrzymał Fran Tudor. Za prostety w kierunku arbitra po golu dla Lecha. Czerwoną kartką ukarany został natomiast Marek Papszun.

Gol! Strzelił Tymoteusz Puchacz.

Puchacz otrzymał podanie w polu karnym Rakowa. Minął obrońcę i po ładnym strzale skierował piłkę do bramki. 2:0 dla Lecha.

Wrzutka w pole karne Rakowa, po której główkował Jakub Moder. Dobrze spisał się Szumski, który złapał piłkę.

I jeszcze niecelny strzał z dystansu Tymoteusza Puchacza.

Zmiana w Rakowie. Schodzi: Igor Sapała. Wchodzi: Felicio Brown Forbes.

Szybka akcja Lecha Poznań, po której strzelał Jakub Moder. Dobrze obronił Jakub Szumski.

Z ostrego kąta strzelał Jarosław Jach. Mickey van der Hart nie dał się zaskoczyć.

Mocny, ale i niecelny strzał z dystansu oddał Karlo Muhar.

Raków zaatakował. Beniaminek szybko chce doprowadzić do wyrównania.

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer. Pewny strzał z "jedenastki" w środek bramki. Jest gol dla Lecha Poznań!

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Szumski.

Jednak rzut karny dla Lecha. Sędzia odgwizdał faul Jakuba Szumskiego na Christianie Gytkjaerze.

Będzie analiza VAR, czy Lechowi przyznać rzut karny. Sędzia biegnie zobaczyć sytuację.

W polu karnym Rakowa padł Christian Gytkjaer. Sędzia nakazał grać dalej.

Czy w tym meczu padnie przynajmniej jeden gol?

Fran Tudor dośrodkował w pole karne Lecha. Zawodnicy Rakowa minęli się jednak z piłką.

Kamil Jóźwiak wpadł w pole karne Rakowa. Jeszcze dogrywał do Christiana Gytkjaera, ale świetnie w defensywie spisał się Rusłan Babenko, który wybił piłkę.

Dość spokojne tempo meczu i sporo gry w środkowej strefie boiska.

Po dośrodkowaniu w pole karne Lecha niecelnie główkował Fran Tudor.

Jeszcze jeden strzał z dystansu. Tym razem Tymoteusz Puchacz, a na raty piłkę łapał Jakub Szumski.

Jeszcze raz z dystansu uderzył Karlo Muhar. Ładny strzał, ale piłkę pewnie złapał Jakub Szumski.

Raków stara się grać wysokim pressingiem i odbierać piłkę na połowie Lecha. Przed chwilą jednak z dystansu niecelnie strzelał Karlo Muhar.

Żółtą kartkę za faul na bramkarzu Lecha otrzymał Sebastian Musiolik.

Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy. W Poznaniu jak na razie 0:0.

Z rzutu wolnego dośrodkował Wołodymyr Kostewycz. Tomas Petrasek wybił piłkę.

Jeszcze będzie rzut wolny dla Lecha niemal z narożnika pola karnego Rakowa.

Doliczona jedna minuta.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Tomas Petrasek.

W odpowiedzi z dystanu niecelnie uderzył Miłosz Szczepański.

Z dystansu niecelnie strzelał Jakub Kamiński.

Raków oddalił grę od własnego pola karnego i rozgrywa piłkę na połowie Lecha.

Sytuacja na boisku nie ulega zmianie. Lech rozgrywa piłkę na połowie Rakowa i szuka błędu rywala.

Gra wznowiona.

Zderzenie piłkarzy Rakowa z Kamilem Jóźwiakiem. Mamy chwilową przerwę w grze.

Raków zamknięty na własnej połowie. Zagranie w pole karne gości. Z pierwszej piłki niecelnie uderzył jednak Filip Marchwiński.

Lech Poznań stara się atakować i rozgrywa piłkę na połowie Lecha. Raków Częstochowa jednak solidnie prezentuje się w defensywie.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zamieszanie w polu karnym Rakowa. Ostatecznie z kilku metrów niecelnie strzelał Lubomir Satka.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Rakowa. Futbolówka wybita, jeszcze z dystansu strzelał Pedro Tiba, a po rykoszecie piłka wyszła poza boisko.

Czy w pierwszej połowie padnie przynajmniej jeden gol?

Z dystansu ładny strzał oddał Tymoteusz Puchacz. Pewnie piłkę złapał bramkarz beniaminka.

Kolejorz spokojnie rozgrywa piłkę w okolicy linii środkowej boiska.

Petr Schwarz ładnie dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Lecha. Zabrakło już jednak uderzenia na bramkę gospodarzy.

Miękko dośrodkowanie Tymoteusza Puchacza. Jakub Szumski musiał wybijać piłkę poza bramkę.

W ostatnich minutach groźniejszy jest Lech. Przed chwilą po dośrodkowaniu w pole karne Rakowa dobrze interweniował jednak Jakub Szumski.

Ładnie z dystansu strzelił Filip Marchwiński. Niezbyt dobrze interweniował bramkarz, Christian Gytkjaer chciał dobijać, ale tym razem Jakub Szumski spisał się już bardzo dobrze.

Spotkanie się wyrównało, a gra toczy się w środkowej strefie boiska.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jarosław Jach wybił piłkę z własnego pola karnego.

Po podaniu Puchacza z pola karnego strzelał Pedro Tiba. Uderzenie zosało zablokowane i będzie rzut rożny dla gospodarzy.

Lech Poznań ruszył do ataku. Wołodymyr Kostewycz szukał dośrodkowania w pole karne Rakowa, ale piłka została wybita.

Raków Częstochowa rozgrywał piłkę na połowie Lecha. W końcu jednak złe podanie jednego z zawodników i piłka poza boiskiem.

Raków Częstochowa lepiej rozpoczął to spotkanie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Lecha. Główkował Jarosław Jach, a w ostatniej chwili ofiarnie wybił piłkę Thomas Rogne.

Zamieszanie w polu karnym Lecha. Ostatecznie jednak piłka została wybita.

Raków śmiało ruszył do ataku. Gra toczy się na połowie Kolejorza.

Zaczynamy!

Piłkarze już na boisku. Za chwilę początek spotkania.

Pierwsze sobotnie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem

Kto wygra mecz?

Spotkanie poprowadzi Paweł Raczkowski (Warszawa).

Przed nami spotkanie Lech Poznań - Raków Częstochowa. Początek meczu o godzinie 17:30. Lech ma 31 punktów, a Raków 28.