Wisła Kraków
10' Jakub Błaszczykowski 35' Vukan Savicević 65' Vullnet Basha 66' Mateusz Hołownia 67' Lukas Klemenz 77' Rafał Janicki 88' Vukan Savicević
Raków Częstochowa
11' Felicio Brown Forbes 59' Petr Schwarz 61' David Tijanić 68' Felicio Brown Forbes
3:2

Koniec. Ależ to były emocje. Wisła prowadziła, potem przegrywała, ale ostatecznie mecz wygrała 3:2! Raków stracił szanse na grę w grupie mistrzowskiej.

Jeszcze Raków, sytuacyjny strzał z pola karnego oddał Musiolik. Pomylił się nieznacznie!

Sędzia doliczył 4 minuty.

Raków. Schodzi: Igor Sapała. Wchodzi: Marko Poletanović.

Gol! Strzelił Vukan Savicević. Błaszczykowski w pole karne, tam źle zachował się obrońca. Piłka trafiła do Savicevicia, który uderzył mocno do bramki. 3:2!

Groźnie było w polu karnym Wisły, ale gola nie ma.

Już wiemy, sędzia upomniał Turgemana, który obserwuje mecz z trybun.

Wiśle wróciły siły, Raków zbyt szybko poczuł się zwycięzcą.  Zapowiadają się emocje w końcówce.

Do końca nie wiadomo o co chodziło sędziemu, być może o komentarze z trybun. W tych dziwnych czasach sędziowie zaczynają wkraczać na trybuny.

Sędzia na trybunach i niczym Minister Zdrowia szuka zawodnika bez maski.

Gol! Strzelił Rafał Janicki. Asystował mu Jakub Błaszczykowski. A jednak Wisła potrafiła doprowadzić do remisu! Z rogu dogrywał Błaszczykowski, a Janicki uderzeniem głową z czterech metrów pokonał Szumskiego. 2:2!

Raków. Schodzi: Daniel Bartl. Wchodzi: Kamil Kościelny.

Błaszczykowski padł w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej. Kapitan Wisły powoli zbiera się z murawy.

Uderzał Niepsuj, Szumski z małymi problemami złapał piłkę.

Tudor do Brown Forbesa, ten jednak wślzgiem nie trafił w piłkę.

Wisła nie istnieje, krakowianie podobnie jak w meczu z Legią opadli z sił. Raków panuje na boisku.

Gol! Strzelił Felicio Brown Forbes. Pewny strzał napastnika Rakowa. Buchalik nie wyczuł intencji egzekutora. 1:2!

Żółtą kartkę otrzymał Lukas Klemenz.

Rzut karny dla Rakowa! Klemenz ręką zatrzymał strzał Tudora.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Mateusz Hołownia.

Sapała uderzył z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała ponad bramką.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Vullnet Basha.

Burliga w polu karnym, ale zamiast dokładnie zagrać obrońca posłał petardę w kierunku Boguskiego.

- Dobra robota - krzyczy do swoich wybrańców Marek Papszun. Raków cały czas chce więcej.

Żółtą kartkę otrzymał David Tijanić.

Gol! Strzelił Petr Schwarz. Asystował mu David Tijanić. Szybka akcja Rakowa, Tijanić w pole karne do Schwarza, ten w sytuacji sam na sam mocnym strzałem uderzył w okienko. 1:1!

Zamieszanie pod bramka Wisły, strzał Musiolika był jednak niecelny.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hebert uderzył głową wprost w Szumskiego.

Mocno w pole bramkowe dogrywał Burliga, Piątkowski uratował Raków wybijając piłkę na rzut rożny.

Wisła wyszła z akcją 2 na 1, ale dobrze w defensywie zachował się Jach, który czysto przerwał akcję gospodarzy.

Do dogrania w pole karne doszedł Musiolik, strzał był jednak niecelny.

Pierwsza po przerwie akcja Rakowa, ale zabrakło dokładności w polu karnym Wisły.

Gramy po przerwie.

Przerwa. Wisła szybko objęła prowadzenie. Raków miał kilka okazji, ale żadnej klarownej.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Wisła długo rozgrywa piłkę, krakowianie chcą dotrwać do przerwy bez strat.

Uderzył z rzutu wolnego Bartl, ale trafił w mur.

O rzucie karnym mowy nie było. Raków wywalczył jednak rzut wolny z ok. 20 metrów!

Brown Forbes padł w polu karnym. Sędzia gry nie przerwał. Co na to VAR?

Składna akcja Wisły Kraków, ale dogranie w pole karne nie dotarło do adresata.

Cały czas aktywny w ofensywie Raków. Częstochowianie muszą wygrać chcąc pozostać w grze o grupę mistrzowską.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Vukan Savicević.

Schwarz uderzył z rzutu wolnego z ok. 22 metrów, ale trafił w mur.

Cały czas optyczna przewaga należy do Rakowa. Częstochowianie starają się zmusić rywala do błędu.

Dośrodkowanie w pole karne, do uderzenia składał się Felicio Brown Forbes, ale skiksował.

Kolejne uderzenie Rakowa. Strzał Brown Forbesa pewnie obronił Michał Buchalik.

Raków stara się wysoko atakować krakowian. Piłkarze Wisły popełnili na własnej połowie już kilka błędów.

Z dystansu uderzył Jach, piłka poszybowała wprost w bramkarza Wisły.

Strata krakowian na własnej połowie, ale goście nie wykorzystali okazji i dali sobie odebrać piłkę.

Raków stara się atakować, ale wyjścia Wisły wyglądają groźnie.

Strzał sprzed pola karnego Sapały, piłka poszybowała daleko od celu.

Groźnie z rzutu rożnego dogrywał Schwarz. Do piłki nikt jednak nie doszedł.

Żółtą kartkę za ostry faul otrzymał Felicio Brown Forbes.

Gol! Strzelił Jakub Błaszczykowski. Pewny strzał w lewy róg, Szumski jak Rui Patricio przed laty w prawym. 1:0!

Piłkę w ręce wziął Błaszczykowski. Przed oczami mamy Euro 2016.

Rzut karny dla Wisły Kraków! Piąkowski zagrał ręką.

Sędzia narysował kwadrat, pociągnął nosem i podbiegł do "telewizorka".

Krakowianie domagają się podyktowania rzutu karnego. Ręką w poli karnym zagrał zawodnik Rakowa. Dla nas karny ewidentny!

Do dogrania doszedł Musiolik, napastnik trącił piłkę, ale Buchalik złapał ją niczym górnik na kwarantannie wypłatę.

Rakóww od początku ruszył niczym kot na puszkę z tuńczykiem. Wisła w defensywie.

Rzut wolny dla Rakowa. Dośrodkowanie w pole karne, ale zbyt mocne. Od bramki Wisła.

Pięknie dograł z prawej strony Schwarz, Buchalik końcami palców zdołał wybić piłkę.

Gramy!

Mecz poprowadzi Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Kto wygra mecz?

Kolejne mecze 29. kolejki PKO Ekstraklasy. W Krakowie walcząca o utrzymanie Wisła podejmuje mający jeszcze nadzieje na pierwszą ósemkę Raków.