Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Zmiany w przepisach gry w piłkę ręczną. Trzy z nich już wkrótce

Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Superliga sp. z o.o. po raz drugi zaprosiły dziennikarzy i ekspertów telewizyjnych na szkolenie w ramach Elite 2023.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Nadchodzą zmiany w przepisach gry w piłkę ręczną Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Nadchodzą zmiany w przepisach gry w piłkę ręczną
[h2][/h2]Szkolenie przeprowadzili Joanna Brehmer - delegat i wykładowca Światowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) oraz Bartosz Leszczyński, międzynarodowy sędzia oraz twórca programu Elite 2023. Spotkanie zostało podzielone na dwie części. W pierwszej Joanna Brehmer przedstawiła i szczegółowo omówiła cztery najnowsze zmiany:

– wprowadzenie piłki bez kleju,
– ograniczenie liczby podań przy grze pasywnej z sześciu do czterech,
– rzut w głowę bramkarza,
– wznowienie gry z koła o średnicy 4 metrów.

Trzy z wyżej wymienionych punktów będą obowiązywały od najbliższego sezonu wszystkie klasy rozgrywkowe w Polsce, począwszy od PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet do rozgrywek młodzieżowych. Nowatorski projekt piłki bez kleju nie narzuca klubom obowiązku korzystania z tego rozwiązania. Pani Delegat, która w ostatnich miesiącach uczestniczyła w Mistrzostwach Świata Kobiet U18 w Macedonii i U20 w Słowenii, przybliżyła efekty zmian i omówiła sytuacje sporne względem nowych przepisów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisiści czy piłkarze? Jest forma!

W drugiej części Bartosz Leszczyński, za pomocą materiałów z programu Elite 2023, omówił szerzej wątki rzutu w głowę bramkarza, zachowania ostatniego obrońcy względem skrzydłowego oraz ocen sytuacji boiskowych w ostatniej minucie meczu. Doświadczony sędzia, wzorem Joanny Brehmer, przybliżył trenerom zmiany jakie zachodzą w zasadach gry w piłkę ręczną. Leszczyński zwracał również uwagę na ujednolicenie linii sędziowania, która będzie obowiązywać od zbliżającego się sezonu.

W trakcie trwających prezentacji uczestnicy szkolenia mogli zadawać prowadzącym pytania. Spotkanie wzorem pierwszej edycji przyjęło charakter dyskusji. W przyszłości Superliga sp. z o.o. oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce planują kolejne szkolenia.

Czytaj także:
---> Superliga wprowadza ujednolicony system stron internetowych. To kolejny krok w transformacji cyfrowej
---> Jest mały sukces. Eurobud JKS Jarosław wrócił ze Słowacji

Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!

Czy wprowadzenie piłki bez kleju byłoby dobrym rozwiązaniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (1)
 • Ireneusz Teśluk Zgłoś komentarz
  no a gdzie te nowe przepisy , pismak zapomniał czy mu nie powiedzieli bo to ściśle tajne przez poufne ?
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×