Nowy sezon, stare zwyczaje. Łomża Industria z pewnym zwycięstwem na inaugurację

Nie było niespodzianki w pierwszym meczu sezonu 2022/2023 rozegranym w kieleckiej Hali Legionów. Łomża Industria bez większych problemów pokonała Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 40:28.

Aneta Szypnicka-Staniec
szczypiorniści Łomży Industria Kielce WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: szczypiorniści Łomży Industria Kielce
Przyjezdni robili, co mogli, by nawiązać wyrównaną walkę z mistrzami Polski. Kielczanie jednak bardzo szybko odskoczyli i pewnie kontrolowali przebieg pojedynku. Już w 11. minucie o czas dla swojej ekipy poprosił Bartosz Jurecki (żółtobiało-biało-niebiescy prowadzili wtedy 6:4). Trener miał sporo uwag, ale przerwa nie przyniosła pożądanych efektów - po powrocie na parkiet gospodarze zaliczyli serię trzech bramek z rzędu i szczypiorniści z Piotrkowa znaleźli się w tarapatach.

Trener Tałant Dujszebajew rotował składem, jego zawodnicy grali spokojnie, bez nerwów. Szczególnie dobrze w ich wykonaniu wyglądała współpraca z obrotowymi - najpierw doskonale na kole spisywał się Artsiom Karalek, później swoje szanse wykorzystywał też Nicolas Tournat.

Już w pierwszej połowie w szeregach Łomży Indrustrii zadebiutowali Benoit KounkoudNedim Remili i wychowanek kieleckiej ekipy Szymon Wiaderny - wszyscy zapisali się na liście zdobywców bramek.

W zespole gości grę ciągnąć starali się Piotr Swat i Filip Surosz, ale ich trafienia to było za mało na mistrzów Polski. Ci, chociaż też popełniali błędy, dzięki szybko wypracowanej przewadze, mieli dużo komfortu. Pomyłki nie były bolesne, a prowadzenie cały czas oscylowało wokół dwucyfrowej liczby.

Na piętnaście sekund przed końcem spotkania czterdziestą bramkę rzucił Igor Karacić - ostatecznie kielczanie zwyciężyli dwunastoma trafieniami.

Łomża Industria Kielce - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 40:28 (19:11)

Czy według Ciebie Łomża Industria Kielce zostanie Mistrzem Polski sezonu 2022/2023?