Dwa oblicza Galiczanki. MKS PR URBIS wygrał tylko jedną połowę

Galiczanka Lwów wygrała w debiutanckim meczu w mareckiej hali. MKS PR URBIS Gniezno skutecznie stawiał się wielokrotnym mistrzyniom Ukrainy jedynie w pierwszej połowie.

Mateusz Domański
Zawodniczki Galiczanki Lwów Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / Zawodniczki Galiczanki Lwów
Wynik rywalizacji w drugiej minucie otworzyła Monika Łęgowska. Chwilę później wyrównała Diana Dmytryshyn. Następnie gnieźnianki odpowiedziały dwoma trafieniami i starały się utrzymywać przewagę. Miały lepsze i gorsze fragmenty gry, podobnie zresztą jak i Galiczanka Lwów.

Krótko przed przerwą z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Milena Kaczmarek. Trafiła dwa razy z rzędu i dzięki temu MKS PR URBIS Gniezno prowadził po pierwszej połowie 14:11. Ten wynik mógł napawać optymizmem fanów z pierwszej stolicy Polski.

Po powrocie na parkiet sytuacja się zmieniła. Co prawda początek drugiej połowy był w miarę wyrównany, ale nieco później Galiczanka ewidentnie wrzuciła wyższy bieg i zaczęła odskakiwać rywalkom.

W 35. minucie mistrzynie Ukrainy zainicjowały wyborną serię. Rzuciły sześć bramek z rzędu i był to punkt zwrotny w środowym spotkaniu. Później Galiczanka grała dość rozsądnie i nie pozwalała przeciwniczkom na zbyt wiele.

W 54. minucie było już praktycznie pewne, że komplet punktów zostanie w Markach. Wówczas gospodynie prowadziły już 28:21 i były na prostej drodze do pierwszego zwycięstwa na domowym parkiecie. Finalnie Galiczanka triumfowała 33:25.

Najlepszą zawodniczką MKS-u wybrana została Monika Łęgowska, a Galiczanki - Diana Dmytryshyn.

Galiczanka Lwów - MKS PR URBIS Gniezno 33:25 (11:14)

Galiczanka: Dmytryshyn 7, Poliak 7, Markevych 4, Melekestseva 3, Kozak 3, Konovalova 3, Diachenko 2, Prokopiak 1, Tkach, Sorokina, Martyniuk 3, Poliak, Valieva, Saltaniuk, Slobodian.

MKS: Łęgowska 7, Matysek 4, Kaczmarek 4, Nurska 3, Kasprowiak 2, Widuch 1, Hartman 1, Alwin, Siwka 2, Konieczna, Hoffmann, Chojnacka, Tanaś, Giszczyńska, Kuriata, Guziewicz 1.