MŚ 2023. Sprawdź tabelę po meczu Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu od lewej: Vuk Lazović i Piotr Jędraszczyk
PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu od lewej: Vuk Lazović i Piotr Jędraszczyk

Reprezentacja Polski w fazie głównej mistrzostw świata piłkarzy ręcznych spisuje się znacznie lepiej niż w poprzedniej rundzie. Biało-Czerwoni w drugim meczu pokonali Czarnogórę 27:20. Sprawdź tabelę po spotkaniu naszych szczypiornistów.

Biało-Czerwoni do fazy głównej MŚ 2023 awansowali z zerowym dorobkiem punktowym. To efekt porażek z Francją oraz Słowenią. Z tego też powodu nasi szczypiorniści musieli wygrać wszystkie kolejne spotkania, a także liczyć na rywali, aby znaleźć się w ćwierćfinale.

Niestety, już w pierwszym meczu tej rundy Polacy okazali się gorsi od Hiszpanii (23:27). Mimo dobrego spotkania w naszym wykonaniu bramkarz rywali w drugiej połowie zaprezentował się fenomenalnie, stąd też musieliśmy uznać wyższość przeciwników. W takiej sytuacji straciliśmy możliwość awansu do czołowej ósemki mistrzostw świata.

Tym razem nasi szczypiorniści byli faworytami w rywalizacji z Czarnogórą. To miało przełożenie na boisku, bowiem Biało-Czerwoni po pierwszej połowie prowadzili trzema bramkami, a ostatecznie zwyciężyli 27:20.

Po tym zwycięstwie Polacy wyprzedzili piątkowych rywali w tabeli grupy 1. Pewne jest już, że do ćwierćfinału awansują niepokonane dotychczas reprezentacje Francji i Hiszpanii. Trzecie miejsce zajmuje Słowenia, której już na pewno nie wyprzedzimy. Możemy zatem utrzymać czwartą lokatę bądź spaść niżej, o czym zadecyduje ostatnia kolejka.