MKS FunFloor Lublin udanie rozpoczął nowy rok. Wejście smoka Romany Roszak

Zawodniczki MKS FunFloor Lublin nadrobiły zaległości z dziesiątej kolejki Orlen Superligi piłkarek ręcznych i pokonały w środę Galiczankę Lwów. Świetną zmianę dała rozgrywająca lubelskiego klubu - Romana Roszak.

Małgorzata Boluk
Romana Roszak w akcji PAP / Darek Delmanowicz / Romana Roszak w akcji
Zdecydowanym faworytem środowej konfrontacji były lublinianki, ale nie od razu pokazały na parkiecie swoją wyższość. Pierwsza połowa meczu w Łańcucie miała bardzo wyrównany przebieg i na przerwę podopieczne Edyty Majdzińskiej schodziły przy skromnym, jednobramkowym prowadzeniu.

Po zmianie stron zarysowywać zaczęła się już przewaga MKS FunFloor Lublin (17:13 w 36'). Świetne zawody rozegrała powracająca do składu Romana Roszak, która wyróżniała się zarówno w ataku, jak też w defensywie.

Doświadczona zawodniczka ekipy z Koziego Grodu imponowała dynamiką, skutecznością oraz bardzo dobrym przeglądem boiska. Na listę strzelczyń wpisała się siedem razy i zachowała przy tym stuprocentową skuteczność. Do tego dorobku dołożyła także cztery asysty.

Warto podkreślić również bardzo dobrą postawę w bramce Pauliny Wdowiak, która obroniła trzynaście rzutów rywalek i przyczyniła się do wysokiego zwycięstwa wicemistrzyń kraju. Na wyróżnienie po meczu z Galiczanką Lwów zasługuje również Magda Balsam, dająca dużą jakość na prawym skrzydle.

MVP meczu została wybrana Romana Roszak, która na pięć minut przed końcem starcia podwyższyła prowadzenie drużyny z Lubelszczyzny do dziesięciu bramek. Ostatecznie podopieczne Edyty Majdzińskiej zwyciężyły różnicą jedenastu trafień i mogą spokojnie przygotowywać się do sobotniego meczu w fazie grupowej Ligi Europejskiej z rumuńską CS Glorią 2018 BN.

Galiczanka Lwów - MKS FunFloor Lublin 20:31 (12:13)

Galiczanka: Mykoliuk, M. Poliak, Stadnyk - Shukal 4, Havrysh 4, Tkach 3, Diachenko 2, Markevych 2, Prokopiak 2, T. Poliak 2, Kozak 1, Dutko, Holinska, Lakatosh.