Wybrzeże ze złotem w mistrzostwach Polski juniorów

Port Service I Wybrzeże Gdańsk zdobyło mistrzostwo Polski juniorów. W rozegranym w Kielcach finale, gdańszczanie pokonali KS Vive Kielce 33:30. Brązowy medal zdobył MTS Kwidzyn.

Michał Gałęzewski
zawodnicy Port Service Wybrzeża Gdańsk Materiały prasowe / Materiały prasowe / ZPRP / Na zdjęciu: zawodnicy Port Service Wybrzeża Gdańsk
W pierwszym półfinale spotkały się ze sobą ubiegłoroczni mistrzowie z Zabrza i Port Service Wybrzeże I Gdańsk. Gdańszczanie, wśród których brylował Marcin Pepliński, a w bramce doskonale spisywał się Adam Zakrzewski szybko zbudowali pięciobramkową przewagę i chociaż zabrzanie odrobili część strat, do samego końca to zawodnicy znad morza kontrolowali sytuację na boisku i wygrali 39:36.

W drugim półfinale przy ok. 800-osobowej publice KS Vive Kielce pokonało MTS Kwidzyn. Kielczanie lepiej rozpoczęli mecz, ale kwidzynianie jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie, a bramkę na 9:10 rzucił Mateusz Janczy. Do przerwy kielczanie zbudowali przewagę i prowadzili 16:14, a w drugiej połowie je utrzymali i wygrali 30:27.

W meczu o trzecie miejsce nie było wielkich emocji, gdyż do przerwy różnicą pięciu bramek prowadzili zawodnicy MTS-u Kwidzyn, którzy poszli za ciosem po przerwie i ostatecznie zwyciężyli 37:29. Licznie zgromadzonych kibiców czekały już tylko emocje związane z finałem.

W pierwszej części spotkania obie drużyny miały swoje szanse i prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. KS Vive prowadziło już 7:4. Od tego momentu jednak gospodarze stanęli i gdańszczanie mieli serię 8:2. Do przerwy było 17:18, a po zmianie stron prowadzeni przez Karola Radeckiego gdańszczanie powiększyli swoją przewagę i wygrali 33:30.