Energa Wybrzeże z dużym wzmocnieniem. Gdańszczanie znaleźli nowego bramkarza

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ORLEN Superliga mężczyzn / Na zdjęciu: Mateusz Zembrzycki
Materiały prasowe / ORLEN Superliga mężczyzn / Na zdjęciu: Mateusz Zembrzycki
zdjęcie autora artykułu

Mateusz Zembrzycki, który w ostatnich latach grał w Azotach Puławy dołączył do Energa Wybrzeża Gdańsk. 27-letni bramkarz zastąpi Amine Bedouiego, który zdecydował się na wyjazd z Polski.

W ostatnim czasie wielu zawodników odeszło z KS Azoty Puławy. Jednym z nich był Mateusz Zembrzycki, który w swojej karierze reprezentował dwa kluby w Orlen Superlidze – Gwardię Opole w latach 2014-2020 oraz właśnie ekipę z Puław w latach 2020-2024. Trzy razy zdobywał brązowy medal mistrzostw Polski.

W ubiegłym sezonie, pomimo trapiącej go kontuzji, Zembrzycki rozegrał 19 meczów. Podczas tych spotkań zanotował 131 obron ze skutecznością sięgającą 31%. Teraz, po rozstaniu z puławskim klubem szuka nowych wyzwań oraz nie ukrywa, że znaczenie dla niego ma wizja trenera Patryka Rombla. - Bardzo spodobało mi się w jaki sposób trener Patryk Rombel chce budować tę drużynę. Głównie to zmotywowało mnie do wybrania oferty z Gdańska - powiedział Zembrzycki po podpisaniu kontraktu z Energa Wybrzeżem Gdańsk.

ZOBACZ WIDEO: Jak Natalia Kaczmarek przygotowuje się do zawodów? Zobacz trening naszej mistrzyni

Bramkarz właśnie u trenera Rombla zadebiutował w reprezentacji Polski, w której zadebiutował w 2021 roku. Grał też na mistrzostwach Europy w 2022 roku. - Znając podejście Patryka Rombla do tematu, wiem, że zrobi wszystko, żeby ta drużyna była wysoko w ligowej tabeli. My też, jako zawodnicy, będziemy dawali z siebie wszystko. Nie będziemy kalkulować, tylko dawać z siebie 110 procent w każdym meczu. Wyniku nie mogę przewidzieć. Czy to będzie piąte, szóste czy trzecie miejsce - zaznaczył. Mateusz Zembrzycki podpisał kontrakt do końca sezonu 2024/25, a umowa zakłada opcję przedłużenia. Oprócz niego, w zespole z Gdańska będzie też występował Kornel Poźniak.

Czytaj także:  Polacy chcą zorganizować Euro Świetna frekwencja w Orlen Superlidze

Źródło artykułu: WP SportoweFakty