Na punkty muszą poczekać. Piotrcovia przegrała z mistrzem kraju

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Marian Zubrzycki / Na zdjęciu: Mariane Fernandes (przy piłce) oraz Lucyna Sobecka i Patrycja Noga (Piotrcovia Piotrków Trybunalski)

Piotrcovia Piotrków Trybunalski w drugiej kolejce zmagań w Orlen Superlidze Kobiet nie sprawiła niespodzianki i przegrała z KGHM MKS Zagłębiem Lubin. Wynikł "uciekł" im w drugiej połowie.

Drużyna Horatiu Pascy do spotkania z mistrzem Polski podeszła z zamiarem zrehabilitowania się za niespodziewaną porażkę z KPR Ruchem Chorzów. KGHM MKS Zagłębie Lubin rozpoczęło mecz od szybkiego trzy do zera, ale Piotrcovia podniosła się po małym falstarcie i doprowadziła kilka minut później do wyrównania.

Od tego momentu spotkania miało już przebieg bardzo zacięty. Ekipa z województwa łódzkiego grała odważnie i skutecznie, ale jak się później okazało, nie utrzymała tego poziomu w drugiej połowie spotkania.

Gospodynie zderzyły się z defensywą zdobywczyń Superpucharu Polski i miały problem z pokonaniem lubińskich golkiperek (16:22 w 47'). Bardzo dobrze spisywała się Monika Maliczkiewicz, która świetnie uzupełniała się z Barbarą Zimą. Druga z wymienionych obroniła wszystkie cztery rzuty karne.

W ofensywie w środowym meczu drugiej kolejki Orlen Superligi piłkarek ręcznych najbardziej wyróżniały się waleczna skrzydłowa ekipy z Piotrkowa Trybunalskiego - Joanna Gadzina, a także Kinga Jakubowska - rozgrywająca KGHM MKS Zagłębia Lubin, która powróciła do zdrowia i w końcu może cieszyć się piłką ręczną po około 2,5-rocznej przerwie.

MVP meczu została wybrana Kinga Jakubowska.