Edward Koziński: Nasza obrona była wyjątkowo słaba

Dla żółto-czarnych był to absolutny debiut w tej fazie rozgrywek. Przystępując do spotkania z Nafciarzami trener Nielby nie mógł skorzystać z dwóch kontuzjowanych zawodników. Kamil Ciok nie zaleczył bowiem jeszcze urazu, który powstał podczas upadku na śliski parkiet w meczu z Gdańskiem. Z kolei Michał Janusiewicz wciąż narzekał na bark. Szansę na grę otrzymał powracający do formy Dawid Borek.

Piotr Werda
Piotr Werda

Od pierwszych minut tempo gry nadawali Wiślacy. Miejscowi bez żadnych problemów znajdywali pozycje rzutowe. Z kolei nielbiści w ataku pozycyjnym mieli ogromne problemy. Świetna obrona gospodarzy bardzo szybko temperowała zapędy gości.

Edward Koziński, trener MKS-u, jako główną przyczynę porażki wskazuje wyjątkowo słabą obronę swego zespołu. - Nielba po prawie 3-tygodniowej przerwie w rozgrywaniu spotkań ligowych wypadła z normalnego rytmu cyklu startowego. Wisła natomiast grała w ostatnim okresie praktycznie co trzy dni. Mieli więc nad nami przewagę taktyczną ogrania. Zawodnicy razili też bardzo słabą skutecznością. Nie wynikała ona jednak z braku umiejętności lub chęci graczy, ale ze świetnej dyspozycji płockich bramkarzy. W poprzednim naszym starciu my byliśmy w bardzo dobrej dyspozycji, a oni mieli wyraźnie słabszy dzień. W niedzielę było na odwrót. Gołym okiem widać też, że po wywalczeniu utrzymania, w naszej ekipie niezwykle spadła motywacja - tłumaczył po meczu szkoleniowiec gości.

Już w najbliższą sobotę (27 marca) wągrowieccy szczypiorniści otrzymają szansę na rehabilitację. O godzinie 18:00 w hali OSIR-u nielbiści postarają się lepiej zaprezentować przed własną publicznością. - W Wągrowcu rzucimy wszystkie nasze siły, aby uzyskać dobry wynik. Na pewno zaprezentujemy się lepiej, niż w Płocku. Liczymy bardzo na naszych kibiców. Nie mogą mieć jednak do nas pretensji, że przegraliśmy tak wysoko. Nie jesteśmy w stanie cały czas być w super formie, bo tylko będąc w maksymalnej dyspozycji mieliśmy szansę na nawiązanie walki - tłumaczył Koziński.