Sparkassen Cup 2010: Zwycięstwo HSG Wetzlar

Drużyna HSG Wetzlar wygrała turniej Sparkassen Cup 2010. W sobotnim finale 13 ekipa Toyota-Handball Bundesligi ubiegłego sezonu, nie dała większych szans rumuńskiej HCM Constanta, wygrywając 27:16.

Łukasz Wojtczak

Zespół niemiecki w pełni zasłużył na zwycięstwo w turnieju. W spotkaniu finałowym, HSG Wetzlar od początku przejęło inicjatywę. W efekcie już do przerwy Niemcy wypracowali sobie pięć bramek przewagi. W drugiej połowie Rumuni nie byli w stanie poradzić sobie z bardzo dobrze funkcjonującą obroną rywala. Ostatecznie HCM Constanta uległa HSG Wetzlar 26:17.

Prawdziwy koncert gry w drużynie zwycięzców dał zaledwie 22-letni Kevin Schmidt, który zdobył 11 bramek. W drużynie Constanty z ośmioma trafieniami, po raz kolejny najskuteczniejszy był Alexandru Csepreghi.

HSG Wetzlar - HCM Constanta 27:16 (14:9)

HSG Wetzlar: Hacko, Weber, Schmidt 11, Rompf 1, Salzer 2, Valo, Jungwirth 2, Loh, Müller, Schneider 2, Chalkidis 1, Friedrich 3, Kristjansson 3, Ludwig 1.

HCM Constanta: Stanescu, Mocanu, Schuch, Nicolae, Enescu, Stavresitu, Selaru, Toma 4, Sabeveac 1, Popescu, Dimanche, Adzic, Sabov, Csepreghi 8, Angelowski 2, Oniyekwe 1, Riganas.